Bankalardan nefret ediyorum

bankmatik-atmNeden Yapı Kredi bankasına ait Yalova / Kipa’da bulunan ATM’den, hesabımdaki 38 TL‘nın sadece 20 TL‘sini çekebiliyorum? Hadi genelde hesapta kalan son 26 lirayı felan “Hesap işletim ücreti” adı altında kesip biz müşterilerini haraca bağlamalarını anladık diyelim, peki bu son “ATM’den 20 TL ve katlarını çekebilirsiniz” muhabbeti ne oluyor? Manyak mısın Yapı Kredi? Fakir insanlarız lan biz, 5 ve katları de anlayalım öbür türlü bizim banka hesabımız zaten hayatında kaç kere 20 ve katlarını bir arada görmüşte bize böyle bir dayatma yapıyorsun?

Bu işin en nefret ettiğim yanı da üç kuruşsuz kaldığım dönemlerde birileri tarafından (atıyorum bir reklamverenden) sıfır çeken banka hesabıma 35 TL felan yatırıldığında, ben internet şubesinde parayı görüp bankamatiğe gidene kadar paranın 26 lirasının banka tarafından hesap işletim ücreti diye cukka edilmesi. Bankamatik önünde karşınızda 9 TL rakamıyla kalakalmak o kadar sinir bozucu bir şey ki anlatamam. İnsan böyle anlarda küfür üretmek adına çok yaratıcı olabiliyor. Hayır olayın psikolojisi daha enteresan; önce gelen paraya sanki havadan gelmiş beleş para diye seviniyorsunuz, ardından para geldiği gibi gidince durduk yere “haydan gelen huya gitti, hakettim lan” gibi menşei belli olmayan saçma bir düşünceye sahip oluyorsunuz.

Burdan bankalara sesleniyorum: ey manyaklar, bankmatiklerden 5 ve katlarını çektirince size ne oluyor para gene bizim paramız değil mi? Oraya deste deste banknot koyuyorsunuz elinize üşenmeyin de bir de 5’lik koyun ne olacak? “5’likle uğraşmak istemiyoz biz” diyorsanız metal para üstü veren bankmatiklerinizi nasıl açıklayacaksınız? Şu an iftarımı yeni açtım, vücuduma akın eden nikotin durumun sebepleri üzerine kafa yormama müsade etmiyor ama siz işinizi bilirsiniz, sinekten yağ çıkaran adamlarsınız, Allah bilir bize çektirmediğiniz o üç liralar beş liralar iki gün daha bankanızda durunca size nasıl para kazandırıyordur da ondan çektirmiyorsunuzdur, adiler…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. Delgec dedi ki:

    Bir defa bir arkadaşın havalesi vardı bahsettiğiniz banka yine gönderdiler parayı çekmeye gittik para eksik nasıl nasıl olur hesap hareketlerinde baktığımızda hesap işletim ücreti adı altında tırpanlamışlar adamalar bekliyormuş sanki hesaba para girsinde alalım alacağımızı.Güzel yazı teşekkürler.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.