Banyolar için lavabo seçim rehberi ve dekorasyon önerileri

Yeni bir banyo lavabosu satın alarak banyo dekorasyonunuzun oldukça farklı bir noktaya ulaştığını görebilirsiniz. Birçok farklı seçeneğin yer aldığı lavabolar ufak dokunuşlarla büyük farklılıklar ortaya çıkarabilmenizi sağlar. Yenilenmiş bir banyo, evinizin tüm tarzını zenginleştirebilir. Evdeki odalar arasındaki banyolar ile tarzınızı ifade edebilirsiniz.

Lavabo Çeşitleri ve Özellikleri

Sağlam yüzeyli entegre lavabolar temiz ve şık görünüm elde edebilmeniz açısından önemlidir. Sıva altı lavabolarla da aynı görünümü elde edebilirsiniz. Lavaboların altına monte edilebilecek olan dolaplar veya tezgahlarla işlevsel mekanlar oluşturabilirsiniz. Pürüzsüz ve temizliği kolay olan lavabolar bu noktada ilk tercihleriniz arasında yer almalıdır.

Tezgah üzerine monte edilebilecek olan lavabolar içerisinde geleneksel stile uyum sağlayabilecek alternatifler de bulabilirsiniz. Lavaboları seçerken üretim materyallerine de dikkat etmelisiniz. Lavabolar genellikle beyaz porselen materyaller ile üretilirler. Fakat bulabileceğiniz farklı seçenekler de vardır. Hazır veya özel katı yüzeyli malzemeleri incelerken mekanınızın genel dekoratif stiline uyum sağlayabilecek seçenekleri ön planda tutmanız avantajlı duruma geçebilmenizi sağlar.

Cam, taş, metal ve ahşap gibi seçenekleri de inceleyerek kendi istek ve ihtiyaçlarınıza uygun olabilecek seçenekleri belirleyebilirsiniz. Eğer küçük boyutlu olduğunu düşündüğünüz banyolara sahipseniz lavabonuzu seçerken boyutlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Ufak mekanlar için işlevsel fakat küçük boyutlu olan lavaboları seçmelisiniz. Aksi takdirde alan konusunda büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Lavabo Fiyatları

Banyoların bir çoğunda havlu, şampuan ve diğer malzemeleri koyabileceğiniz özel dolaplar olabilir. Bu malzemelerini lavaboların üzerinde yer alabilecek aynalı dolapların iç kısımlarına veya lavaboların alt kısmında olabilecek özel dolaplara da monte edebilirsiniz. Bunun için lavabonuzun dolap kullanımına uygun olabilecek şekilde seçilmiş olması gerekir.

Lavabo fiyatları da seçim konusunda dikkat etmeniz gerekenler arasındadır. Lavabo fiyatları seçeceğiniz ürünün modeline göre değişkenlik gösterebilir. Marka güvencesi de fiyatları etkileyen unsurlar arasındadır. Bütçenizi belirledikten sonra fiyat incelemesi yaparak doğru ürünlere erişebilmeniz mümkündür. Seçim aşamasında fiyatları incelerken aynı zamanda ürünlerin teknik ayrıntılarını da incelemeyi asla unutmamalısınız. Böylelikle uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz dayanıklı ürünlere sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir