Başlamadan biten Acer Liquid E (S100) maceram


Binbir hevesle aldığım, kargo yollarını gözlediğim ve nihayet dün elime geçen yeni telefonum Acer Liquid E’yi bugün iade ediyorum. Az önce Hepsiburada’ya iade talebinde bulundum, şimdi onlardan gelecek cevabı bekliyorum.

Ulan ne heves etmiştim ya. Bu telefonu 2 ay kadar önce Teknosa’da görmüştüm. Yüzeysel olarak inceleme şansım olmuştu ve görünüşüne resmen bayılmıştım. O zaman fiyatı 800 TL idi, geçen Cuma Hepsiburada.com’da indirimle peşin 670 TL’ye satıldığını görünce beş dakika tereddüt etmeden sipariş verdim. Ne kadar mutlu olduğumu anlatamam, kargo yolu beklerken telefonla kaç kişiyi “nerde benim kargom?” diye taciz ettiğimi tahmin bile edemezsiniz.

Neyse telefon dün Aras kargo vesilesiyle elime ulaştı. Heyecanla kutusunu açtım, pil kapağını söküp takarken plastik malzemesinde ufaktan bir dandiklik hissettim ama pek üzerinde durmadım. Herşeyini hazır edip marşa bastım, kurcalamaya başlayınca esas şoku ses / hoparlör olayında yaşadım. Abartmadan söylüyorum: Hayatım boyunca kullandığım telefonlar arasında en kötü sese sahip telefon buydu (hem tiz hem de cızırtılı). Şöyle söyleyeyim; kardeşimin Nokia 5800’in sesi bu telefondan 10 kat daha temiz ve yüksek çıkıyor. Emektar telefonum Sony Ericsson w810i ile kıyas bile etmiyorum, o derece yani. Özetle, adamlar o kadar özellikli o kadar şık telefon yapmışlar, Android’li telefon piyasasında varlık göstermeye çalışıyorlar ama -hangi akla hizmetle bilmiyorum- üzerine dünyanın en dandik hoparlörünü koymuşlar.

İkinci şoku video / resim çekme ve oynatma olayında yaşadım. Aldığı üründen 10 kaplan gücünde memnun kalmayan bir müşteri olarak söylemiyorum; telefonun çektiği videoların veya resimlerin 5 Megapixel kamera ile çekildiğine asla inanmazsınız. Dahası videoya kaydettiği ses o kadar kötü ki ilk çıkan kameralı telefonlar bile bundan çok daha iyidir.

Esas anlamadığım şey bu telefon hakkında az da olsa birşeyler yazılıp çiziliyorken neden kullanıcılardan biri bile bunlardan bahsetmemiş. Tek bir yerde “sesi kötü” gibi birşey okusaydım yemin ediyorum almazdım.

Netice olarak bu telefon benim beklentilerimi karşılamaktan çok uzak çıktı. Diğer telefonlara kıyasla artı yönleri de var ama bu moral bozukluğuyla onları vurgulayabileceğimi sanmıyorum. Sen git en temel özellikleri dandik yap, (bana göre) dış kabında kalitesiz malzeme kullan sonra da insanların bu telefondan memnun kalmasını bekle, olacak iş değil.

Şimdi Hepsiburada.com’un gönderdiğim iade talebine en kısa sürede olumlu bir yanıtla dönmesini bekliyorum. İnşallah çeşitli bahaneler üretip iade olayının önüne taş koymaya çalışmazlar. Yazık bana ya…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

19 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir