Batı dünyasının bilinçaltındaki kapalı kadın imajı

bati-dunyasi-mouse-pad
Yukarıdaki resim bir çoğumuzun sıkça yolunun düştüğü o yabancı eğlence sitelerinde dolaşıp duruyor, hatta daha önce karşılaşmış olabilirsiniz. Burda benim dikkatimi çeken şey resmin kendisinden çok ecnebilerin bu resmi servis etme biçimleri. Bu karede az gelişmiş bir ülkede çekildiğini çağrıştıracak en ufak bir detay bulunmamasına rağmen, sırf kadın kapalı olduğu için “Üçüncü dünya ülkesi mouse padi” şeklinde küçümser bir başlık kullanmışlar. İşte bu batı dünyasının İslam inancına sahip insanları koyduğu yerin bir özeti.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. Yılmaz Başara dedi ki:

    Haklılar, üçüncü dünya ülkesinde mouse pad böyle olur. Çok gelişmiş(!) batı ülkelerinde ise annelik şöyle olur: http://haber.mynet.com/hangisi-hayvan-466199-magazin/

  2. Onur dedi ki:

    Abi kadının kapalı ya da açık olmasından yola çıkmazsak eğer sence ortadoğu ülkeleri çok mu iyi durumda batıya nazaran?

  3. Hakkı Tanar dedi ki:

    Bundan yola çıkılarak genelleme yapılamaz tabi. Ama baktığımız zaman bizim ülkemizde çocuklara tecavüz, mal gibi alıp satma, tecavüzcüleri cezalandırmama, çocuk işçi çalıştırma gibi bir sürü mevzu var. Bunlar gerçekten de 3. Dünya ülkelerinde olur. Ha diğer ülkeler bu konularda çok mu iyi? Hayır. Ama adalet sistemi bize göre daha iyi işliyor. Netice olarak da ben Türkçe bilen bir yabancı olup her gün Türk gazetelerine baksam ülkeyi aynen bu fotoğraftaki düşünce tarzında görürüm. Biraz da kendimize özeleştiri yapmamız lazım.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.