Bazen düşünüyorum da…


Son zamanlarda televizyon izleyebilmek gerçekten büyük sabır isteyen bir olay haline gelmiş. Bazen işten eve geldiğimde yemeğimi televizyon karşısında yiyorum (zaten televizyon ile yollarımız bir tek o zaman kesişiyor) ve inanın henüz bu eylemlerimin tek birinde bile haberler dahil herhangi bir programı başından sonuna kadar izleyebilmiş değilim. Reklam olayının resmen bokunu çıkartmışlar, o kadar ki normal bir insanın o bunaltıcı reklamlara rağmen bir programı sonuna kadar izleyebilmesinin bence mantıklı hiçbir açıklaması olamaz.

Tanıtıcı reklam” nedir ulan? Tanıtmayan reklam mı olur sanki?

Caprice Gold… Otel odası mıdır apartman dairesi midir nedir anlayamadım ama yeminle söylüyorum bir gün ellerimi parayla kurulayacak kadar çok zengin olsam ve dünyadaki son satıcı bu adamlar olsa yine de sattıkları o şeyi almam şerefsizim, o kadar nefret ettim kendilerinden. Sanki TRT başta olmak üzere tüm kanallar bunların reklamlarını bedava yayınlıyor, dakka başı o tiksinç müzik (şu siteden duyulabilir) dakka başı o tiksinç reklam.

***

Twitter’ın Türkiye’de popülerleşmesiyle birlikte cümleten gördük ki bizim insanımız resmen “şöyle 140 karakter yazabileceğimiz bir yer olsa da bu zamana kadar duvarlara yazdığımız manilerimizi, tesbitlerimizi umuma haykırsak” diye bekliyormuş.

Aşk üzüm çekirdeğidir, bırakıp gidersen dişinin arasına kaçar” gibi bir kaç tane daha Türkler tarafından yazılmış tuvalet kapısı tivitini Twitter’ı yapan adamlara göndereceksin, transleyt edip anlamak için uğraşsın dingiller. Başımıza bu belayı onlar sardı ne de olsa.

***

Web geliştirici ve programcının “Kutsal bilgi kaynağıStack Overflow‘dur. Karşılaştığınız her 10 problemin 9’unun çözümü için günün her saati yardımınıza koşan süper bir sitedir. Benim de Türk kuzenini yapmayı düşündüğüm fakat muhtemelen gelecek yüz yıl içinde fırsat bulamayacağım için bir başkasının aynı işe soyunmasının koymayacağı ne güzel bir şeydir.

***

Bir iki üçler yaşasın Türkler /
Dört beş altı Polonya battı /
Yedi sekiz dokuz Almanya domuz /
On onbir oniki İtalya tilki /
Onüç ondört onbeş Fransa kalleş

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

13 Yorum

 1. hacı ökkeş dedi ki:

  çok şükür yolumun kesişeceği bir televizyonum yok.

  seni anlıyorum kardeşim….

 2. Hakan dedi ki:

  Düşüncelerinin çoğuna katılıyorum hele stack overflow konusuna daha bi hararetle katılıyorum. Nasıl bir sitedir ki benim “yok yaa bu olmaz orda” deyip de çoğu zaman internetten bakmayı vakit kaybı gördüğüm şeyler bile hazır bekliyor. (en azından .net ile ilgili konularda)
  Keşke gelecek yüz yılın bu kadar dolu olmasaydı :)

 3. UB dedi ki:

  Stackoverflow’un Türkçe çakması zaten var: http://www.kodhatasi.com/ Öte yandan, stackoverflow’da Türkçe soru sorma/cevaplama ile ilgili bir öneri de var: http://area51.stackexchange.com/proposals/34945/turkish-stack-overflow Buna commit edebilirsin. :)

 4. Caner Öncel dedi ki:

  Yek yea onlar güzel yapamamışlar Umut, ben daha güzelini yapacağıdım :)

 5. UB dedi ki:

  :)

 6. Serkan Erdoğan dedi ki:

  Jet Fadıl o otel gibi şeyi nasıl yaptı? Bir de nasıl reklam verebiliyor bu kadar hala anlamış değilim. 

 7. GÖKHAN dedi ki:

  Seninle aynı fikirdeyim Caner. Bende televizyonu bırakalı epey oldu. Dizileri torrentlerden takip ediyorum uzun zamandır. Geçen ”kurtlar vadisini” televizyondan izlemek gibi bir hata yaptım ve bana tek artısı yeni küfürler öğrenmem oldu. :)

 8. gevv dedi ki:

  caprice gold gercekmi (1) :D

 9. Caner Öncel dedi ki:

  Valla bilmiyorum ki memleket paramız yok diye kırılıyor adamlar 7 yıldızlı saray dikiyorlar, ben bu işten bir şey anlamadım :)

 10. Halis dedi ki:

  caprice reklamına ben de uyuz oldum be Caner :) ama Ömer Faruk Tekbilek’in I Love You’suna (http://goo.gl/hfXxk) tiskinç demeyeydin iyidi sanki..

 11. Caner Öncel dedi ki:

  Haklısın aslında Halis şarkı tiksinç değil bu herifler yüzünden ben tiksindim :)

 12. emre dedi ki:

  Konu ile alakasız ama,ben de iş dönüşü yemek sırasında izliyorum sadece…
  Her akşam 10 dkka deniz yıldızı izlemek yetiyor bana :D

 13. muzaffer dedi ki:

  duygularıma tercümaaaannn oldun. 2 saray odası alana öğle yemeği bedava :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir