Ben ve incir çekirdeklerim

dislanmak
Neden ben de Sezen Cumhur Önal gibi yahşi cümleler kuramıyorum? Benim denemelerim niye hep “son baharı bekleyen yapraklar gibi titreyen yürekler ve paslanmaz çelik” gibi mantıktan hayli uzak oluyor da o güzelim cümlenin gidişatına bir “paslanmaz çelik” tabiri sokuşturulup cümle katlediliyor? Hayır çeliğin paslanmazlığını vurgulamak?!..

Bilgisayar” kelimesi ne güzel bir Türk Dil Kurumu icadıdır, keşke aynı Türk Dil Kurumu bu terimi Güzel Türkçe’mize armağan ettikten hemen sonra icraatlarına son verseydi de VCD’ye GYT (görüntülü yoğun teker), zapinge “geçgeç” önermelerinde bulunmasaydı. Peki ya bir annenin küçük çocuğuna “yavrucum emmeçi açta mutfak kokmasın” dediğini ve aslında emmeç tabiri ile aspiratörü ifade etmeye çalıştığını düşünebiliyor musunuz? Ne acı…

Kedi teri… Kediler için deodorant üretme düşüncesi aç kalmanız için yeterli bir sebep midir? Aha buldum billa da buldum benim sefaletimin sebebi kedi deodorantı üretme idealimden kaynaklanıyor, beş kuruşsuzsam nedeni bu yeni icadımı insanlara kabul ettiremememden, patent alamamamdandır ama azimliyim…

Avakado ne pis bi meyvemsidir ya, resmen “ben çok zenginim o yüzden iğrenç şeyler yerim” düşüncesinin tropik iklimlerden yurdumuza girmiş biçimidir. Önceki güne kadar daha önce hayatımda hiç avakado yememiştim ve Allah var kalan ömrümde de kendilerini “gıda” kisvesiyle tüketmeyi düşünmüyorum olursa kömür tutuşturmak için, o da belki.

Suat ismini sevmiyorum, Suat’lar alınmasın, kişisel değil fakat Suat deyince gözümün önüne hep sıvı halde bir unicorn geliyor, yok normal “at” değil şuna benzer bir unicorn. Tabi bu unicornları sevmediğim anlamına gelmiyor sanırım ben sıvı, şeffaf ve akışkan unicornlardan hoşlanmıyorum.

Scrubs gelmiş geçmiş en güzel komedi dizisidir ve bana göre Scrubs’daki en kusursuz karakter hizmetli amcadır, eğer o rol bana tekfil edilmiş olsaydı seve seve ve hatta beleşe oynarımdır.

Beni sadece gecelerin yargıcı yargılayabilir, hatta eğer gerçekten bir gecelerin yargıcı var olsaydı (kendilerini Küçük Onur’un dizilerinden hatırlayabilirsiniz, belki de hatırlayamazsınız çünkü bu tip gereksiz detaylar nedense sağlıklı beyinlerde uzun süre yaşamaz. Bi dakka sağlıklı beyinler dedim de sizin de hatırlıyor olmanız gayet muhtemel) ona kendi ayaklarımla gidip teslim olurdum (Bir de Melek Yargıcı vardır “ben tekim! been tekiim!”)

Alessandra Ambrosio’da bana karşı boş değil biliyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. HOTCHE dedi ki:

    Bi insan hem asosyal hemde çenesi düşük nasıl olabilir..? Sen nasıl bir zekanın ürünüsün..? Ve neden tarifi imkansız bir şekilde evcil hayvan sevgisi gibi bi sevgiyle herkes seni evinde besleyip yedirip semirtip bizim oğlumuz olsan ya layn gibi bişeyle ağırlamak yada beslemek istiyor. ( Buna bende dahil ) Nasıl bir insansınsın sen..? Hiç kimseyi arayıp sormadığın halde neden bu kadar çok sevilebiliyosun..? Neden tanıdığım tüm insanların hayat kaygılarının arasında sürekli Caner napıyokii yaa sorusu zuhur edip duruyo??

  2. Caner Öncel dedi ki:

    Teveccühlerinize layık olmaya çalışıyorum Hatcecan :D “evcil hayvan sevgisi gibi bi sevgiyle” kısmına her ne kadar katılmasam da “… gibi bişeyle ağırlamak yada beslemek istiyor” kısmı ruhumu derinen okşadı efem belirtmeliyim :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.