Benim güzel mousem (Wireless Laser Mouse 8000)


Öyle kendini teknolojik oyuncaklarla pek fazla şımartan biri değilimdir hatta işlerimi yürüttüğüm, eğlence aracı olarak kullandığım bilgisayarım bile oldukça mütevazidir (meraklısına: BENQ Joybook A52 / Sadece RAM upgradeli) ve lakin konu gerçek anlamda ihtiyaç olunca işin rengi biraz değişebiliyor.

Ümit bilir bu gibi şeylerde öyle çok fazla araştırma olayına girişmeyi sevmem. Teknolojik aletlerin anlamsız MCU-KPM gibi ifadelerinden nefret ederim, bilgisayar alacaksam beğenir alırım, telefon alacaksam keza aynı çünkü zaten satın alacağım teknolojik ürünün bir iki hafta sonra xl27 versiyonunun çıkacağını bildiğimden pek fazla kasmaya gerek duymam. Mouse olayındaysa işim gücüm tasarım olduğundan ve mouse bir tasarımcının eli ayağı olduğundan bu seferlik çıtayı biraz yüksek tutup nuh nebiden kalma emektar mousem yerine şöyle güzel bir alet almaya karar verdim, hassaslık önemli mevzu azizim.

Wireless Laser Mouse 8000 ilk gördüğüm anda gerek kaba saba duruşu, gerek ultra hassas görünmez lazeri ve gerekse kendi kendini şarj eden o altındaki zımbırtısıyla gönlümü çelmeyi başardı. Fiyatı alt tarafı bir mouse için biraz fazla tuzlu gibiydi ama ufak bir araştırmayla kendimce gayet uygun bir yerde bulup siparişini verdim.

Alelade bir mouse için neden bunca satırı heba ettiğime belki anlam verememiş olabilirsiniz ama, mouse diye yıllardır zımpara kağıdı kullanıyor olduğunu öğrenen bir tasarımcı olarak benim neler hissettiğimi inanın tahmin edemezsiniz :) Photoshop sanki kendi kendine tasarlamaya başladı, hassasiyet olayı literatürümde bambaşka bir anlam kazandı…

Hayırlı olsun mu bana?… Teşekkür ederim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

7 Yorum

 1. zac_i_e dedi ki:

  hayırlı olsn hadi güzel bişiye benziyo :D

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Sağolasın Zekai. Orta tuşu biraz sert basıyo orta parmak kası yapacaz gibi ama hadi hayırlısı :D

 3. Herhangibiri dedi ki:

  hayırlı olsun Caner, şarjı kaç saat gidiyo :)

 4. Caner Öncel dedi ki:

  @Herhangibiri Eyvallah sağolasın :) Valla bilemiyorum ki daha bugün elime ulaştı ama alkalin pil ile baya bir gittiği söyleniyor.

 5. Kemerly dedi ki:

  tebrik ederim caner.. güzel bişeye benziyo, photoshop bile kendi kendine tasarladığına göre.. :D şaka bi yana güle güle kullan :)

 6. Cevdet dedi ki:

  Hayırlı olsun Caner abi :P Bu arada fiyatını merak ettim ne kadar ?

 7. Caner Öncel dedi ki:

  @Kemerly Teşekkür ederim :)

   

  @Cevdet Sağolasın kardeşim. Piyasada 50-130 TL gibi abartılı bir fiyat aralığı var ben 35 TL+Kargo’ya buldum.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.