Beyin yakan bu numarayı açıklayabilecek babayiğit aranıyor

Bu nedir arkadaş ya? Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir ki? Şahsen amcanın müteahhit olduğunu düşünüyorum, başka türlü malzemeden bu kadar şahane çalınmaz.

Çerçeveler her işlemin sonunda ekranın dışına çıktığı için acaba amca iki farklı ebatta çerçeve gösterip bizi mi yiyor dedim, aşağıdaki gibi bir öncesi / sonrası karşılaştırması hazırladım. Eğer açıda bir numara yoksa göründüğü kadarıyla hem çerçevelerin ebatları hem de karelerin adetleri aynı.

crazy-trick

Evet dostlar var mı açıklayabilecek olan?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

13 Yorum

 1. Volkan dedi ki:

  Caner 2:34 e dikkat edersen şeklin tam ortasında bulunan 3 kare diğerlerine oranla oldukça küçük. tamamen çizgilerin çiziliş şekli ile alakalı bir durum. 3 taşı çıkardıktan sonra kutuya koyduğunda ilk halinden çok az daha bol olduğunu fark edebilirsin.

 2. yemre dedi ki:

  İkinci yerleştirmede çerçeve genelinde, ilk yerleştirmeye nazaran boşluk fazla. Boşluklar genel çerçeveden olunca fark edilmiyor, milimlik bir çerçeveye tam oturtmaya çalışsa durum net olarak anlaşılır herhalde

 3. Can Berk dedi ki:

  Kesim şeklinden kaynaklanan bir numara. Son durumda hepsi tam kare olmuyor. Parçaların tanjantına bakıldığında anlaşılır bu durum. Tabi videoda net olarak görünmesin diye blokların kesim yerleri net değil.
  Videodakiyle aynı değil ama daha net görebilmeni için benzer bir şekil vereyim:
  http://www.indirvideo.net/video/fbookimage3/img-matematiginsustuguan-912.jpg

 4. Serhat dedi ki:

  1. ve 2. bölümdeki tahta çerçevelerin aynı boyutta olmama ihtimali var.. Kadraj dışına çıkıyor çerçeveler..

 5. www dedi ki:

  şekiller kare değil

 6. Şenol Şengül dedi ki:

  Amca iyi numara çekmiş,olay ortadaki çapraz çizginin olduğu yerde bitiyor.

 7. fatih dedi ki:

  kesin ip var …. :D

  bu ara çok moda ve güzel birşey matematik hiç yanılmaz vardır bir matematiksel bir açıklaması :) gerçekte görmediğim için videodan bir yorum yapamıyorum ama üstte bir arkadaşın tanjantile ilgili yorumu mantıklı geldi o olabilir…

 8. neg65 dedi ki:

  http://www.ahmetcetintas.com/resimler/2012/02/Wedge_paradox.png

  adamın fake attığı çok belli matematik asla yanılmaz. üstteki resmi incelerseniz kırmızı ve mavi üçgenlerin eğimlerinin eşit olmadğını görürsünüz.
  fakat eğim oranları birbirine yakın olduğu için göz yanılması oluyor. Sonuç olarak fakedir o fake :D

 9. Esat dedi ki:

  Hocam daha önce de benzer bir şey vardı galiba, kesim şekli ile alakalı hatta nerede okudum bir türlü hatırlamıyorum biri formulünü bile yazmıştık, üçgenin açıları ile alakalı bir şey, artık tanjantmıdır trigonometrimidir ne çözer olayı bilemem :) ama matematik çözüyor.

 10. ahmettatar dedi ki:

  Öyle tanjant cotanjant sevmem ben.. Gerçi video donul donuk oynadığından tam izleyemedim ama.. Benim aklıma şey geldi karelerin içine geçmiş kareler mevcut ve adam ayırdığında içiçe geçmiş kareleri ayırıyor herhalde diye düşündüm mesela kuyumculardaki kutular oluyor ya bir alt kapağı bir üst kapağı o kutunun ikiside üstüste duruyor başta sonra adam bi kapağı kenara bi kapağı tablaya koyuyor gibi geldi..

 11. Bart dedi ki:

  Şu resimede bakarsanız: http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/6940377_700b.jpg

 12. Hibestil dedi ki:

  2:19 ve 2.21 sn ler arasında bir geçiş var farkettiyseniz.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.