“Bıçak kemiğe dayandı”


Hep aynı terane, 30 yıldır aynı terane.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

6 Yorum

 1. 32byte dedi ki:

  35 yaşındayım. artık harbiden bıçak kemiğe dayandı. Terörden canı yanmayan sülale kalmadı. Artık aile düzeyine inmeye başladı. Bıçak kemiğe ciddi ciddi  dayandı. Bu ülkenin nimetlerinden sonuna kadar yararlanıp benim ödediğim vergilerle lüks arabalara binenleri görünce, sizi bilmem ama Bende bıçak kemiği yardı iliğe doğru gidiyor…

 2. Muhammet dedi ki:

  bakalım daha kaç kez kemiğe dayanacak ://

 3. Cihan dedi ki:

  1 Şehit için, “Menemen’i Yakın” diyen bir liderimiz vardı bizim.
  Yukarıdaki resim. 1938 den beri bu Ülkeyi Türklerin yönetmediğini göstergesidir.
  Araplar istedi, Libya’ya gittiler. Milyonlarca insanın istiyor, kılını kıpırtmıyorlar.
  Halk isyanı çekince hareket geçiyorlar. Lafta YOK icraatta YOK.
  Bide kalkıyor izin alıyorlar.  SÖZDE BÖLGESEL KÜRT YÖNETİMİNDEN!!
  Ancak gidip boş yerleri bombalattırıyorlar. Sonra da bakın biz de karşılık veriyoruz diyorlar.
  Sen Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanısın, gireceksin Kuzey Irak’tan, çıkıcaksın Güneydeki conilerin yanından.

 4. Suat dedi ki:

  Bıçak kimin neresine dayandı bilmem ama emin olun ortalık çok pis karışacak. Pkk yıllardır yapmak istediğini başardı. Devleti hırçın bir savaş ortamına çekti. Şimdi pkk da halkı kışkırtacak. Birinin burnu kanasın bak olayların arkası geliyomu gelmiyomu.
  Çünkü Kürt-Türk iyice kutuplaştı artık. Özellikle Türkler Kürtlerden nefret eder düzeye geldi. Yıllardır yan yana kahvede oyun oynadıkları Kürt arkadaşlarını potansiyel terörist görmeye başladı insanlar.
  İnsanımız iyiden iyiye diş biliyor bu terör yandaşlarına. Bireysel silahlanma arttı. Bizzat silah satan bir dükkandan öğrendim. Satışlarda patlama var resmen.

  Ama öyle görünüyor ki bedelin ağır tarafını ödeyen Kürtler olacak. Belki çok can yanıcak, belki resmen kan banyosu yapacak ülke ama zararlı onlar çıkacak.

  Çok çetin bir yol var şimdi önümüzde. Her zamankinden fazla şehit haberlerine hazırlıklı olun bence.

 5. Sergen dedi ki:

  Bazıları çıkıp barış istiyoruz diyor 2 saat geçmiyor burda bomba patladı şurda ateş açıldı diyor ee demek ki istemiyor.Sende buna kayıtsız kalıyorsun.
  Hayır anlamadığım şey ya senin ordun var silahın var uçağın var.Neyi Bekliyorsun ?
  Yok efendim biz barışı istiyoruz.Yav bi sorun bakalım onlar istiyormu sence isteseler böle bi işe kalkışırlar mı.
  Sonra diyorlar biz böle bi saldırı yaparsak sivil halk’dan da kayıp olur.Eee bu normal zaten senin askerin çıkıp dağa onları ararken onlar şehire inip evlerine girip “PLAN” yapıyorlar.
  Bu saldırıyı biz yapsak bile Birleşmiş miletler(NATO) veya ABD karşı çıkar.Hayır bi saniye senin bu NATO diyip yere göğe sığdıramadığın korkak ülkeler topluluğu Çin binlerce Türk insanını katlederken nerdeydi adamlar sırf medya görsün herkes çin’den korksun diye çocuk cesetlerini ağaçlara asmışlardı ben bunu resimlerle gördüm peki senin bu zavallı NATO nerdeydi Korktu demi Çin’den Nüfus’u var diye.
  Peki bi saniye bundan yıllar önce bizim esaretimizde biz türklere diz çöken ülke hangisiydi biz türklere “Barbar Türkler” lakabını takan kimdi ? Çin.
  Eee Sonuç Eyer biz zamanında bu halka kök sökdürüyorsak.Şimdi o Korkak “NATO” bize çerez gibi gelmesi lazım.
  Ama nerdeee. bizde o mantık.Bizdekiler anca Atatürk laf yaparlar biri onu yere göğe sığdıramaz diyeri aşşağılamaya çalışır.Ya hayır o değil elin yabancıları diyorlar ki o zaman ki en büyük kumandalardan biri olan ilgiltere sör bilmem kim. Atatürk tarihin gördüğü en büyük komutandır mantığı ve zeka’sıyla ve ordu suyla Dünya’yı bile fet edebileceği bir zeka sahip diyor nerdeyse gel sen ingiliz ol sana krallık verelim dicekler ATATÜRK’e bizim bazı (afedersiniz) mallarımız Halen Atatürk şöledir böledir diyor.Ve bunu halen tarışabilen bir medya’ya sahibiz.
  Bulunduğumuz durum 30 yıl öncede aynıydı halen de aynı ve biri gelip buna dur diyene kadarda aynı kalıcak buna adım kadar eminim.
  Şuanki Başbakanımız’dan şu lafı dumak gerçekden çok komiğime gitti hangi ülkede gördünüz yav lütfen arkadaş bıçak kemiğe dayanmış ramazan’dan sonra.
  Hayır şu dediğini şuanki yardımlar ettiğimiz çocuklar duysa bile güler.Ben daha soğuk kanlı ve sabit cevap beklerdim ne diyim bu arada bu sadece şuan ki değil yukardaki resimde resmi görülen tüm baş bakanlar için geçerlidir.
  Not:Elbet bir umut ışığı vardır (Tribat – Çin Filozofu )

 6. ahmettatar dedi ki:

  Arkadaşlar öyle bir zamanda yaşıyoruz ki öyle bir ekonomik sistemin oyuncularıyız ki, kimseden adam gibi nefret edemeyiz, herkese iyi davranmak bir şekilde herkesle kötü olmamak zorundayız bu hem birey bazında hem de devlet bazında böyle olmak zorunda.. Ülkenin maddi çıkarları, ekonomik açıdan gücünün azalmaması için bazen herşey sineye çekilebiliyor maalesef.. Geçmişte yaşanan durumun açıklaması bu işte yani bir şekilde devletin çıkarları söz konusu olduğu için müdahale edilmiyor bazı konulara, olaylara.. Çünkü eğer edilirse devlet bundan zararlı çıkacak.. Belki onurunu kurtaracak ama inanılmaz derecede maddi güç kaybına neden olacak yaşanacaklar.. Bunun olmaması için geçmişte hep gözdağı vermeye çalışmış liderler.. Savaş kimsenin isteyerek dahil olmak isteyebileceği birşey değil arkadaşlar hele ki sonunda zararı telafi edecek bir ganimet yok ise, hiç kimse istemez.. Eğer sonunda çok değerli topraklar üzerindeki maddi kaynaklardan yararlanabileceksek böyle bir yük göze alınabilir aksi takdirde atılan her mermi aslında ekonomiye zarar.. Yıllardır örgüt denen o..çocuklarının yapmak istediğide bizi ne idüğü belirsiz bir çatışma ortamına sürükleyip sonunda ganimet olmadığı halde sürekli çatışma yüzünden maddi gücümüzü kaybetmemizi sağlamak.. Nefret etmiyoruz kimseden aslında edemiyoruz çünkü bir şekilde onlardan para kazanıyoruz, para kazanmamızı sağlayan insanlara kötü davranamıyoruz onlarda farkında bu durumun  belki kürtlerden nefret etmeyi aklımızdan geçiriyoruz ama misal esnaf isek muhakkak kürt müşteri geldiğinde onu kaçırmamaya çalışıyoruz, doktor isek onunda insan olduğu billinciyle yaklaşıyoruz kötü davranmıyoruz, hizmet sektöründe kimse kimseye kötü davranamaz zaten, açıkçası günümüzde insanlar ancak ringlerde kötü davranabiliyor birbirlerine o da belirli kurallar dahilinde.. O yüzden bu durumun bilincinde olarak yaklaşmalıyız olaya.. Açıkçası bence toplumun kutuplaşmasını engelleyecek unsurları yeniden canlandırmalıyız.. Toplumu birarada tutan şeyler, birden fazla halkı yek vücut yapan şeyler yani.. bunlardan en önemlileri , ortak dil, ortak din, ortak tarih.. Eğer bunlar bilinçli şekilde halka empoze edilirse tüm halk yeniden kenetlenecektir.. Bunun yolu da bence ya çok özel bir liderden, ya Caner’in çok dikkatini çeken subliminal yönlendirme metodlarından, ya da dış bir mihrak bulup, onu gerçek bir düşman olarak lanse edip halkın ona karşı yek vücut olmasını sağlamaktan geçiyor.. Başka türlü yolu yok tekrar toplum olabilmemizin.. Bunlar olmadığı zaman savaş falan çıkmaz onlar bize biz onlara saldırırız, güç kaybeden hep biz oluruz.. Ta ki, onlar tamam yeterince güçsüzleştiler deyip büyük saldırıya geçinceye dek.. böyle sürer gider.. Ama bu hükümet çok akıllıca hareket ediyor, savunma sanayimize yapılan yatırımları bilseniz bu hükümet zamanında.. Dün RASAT adlı ilk tamamen yerli üretim olan uydumuz Kazakistan’dan fırlatılmış sabah haberlerde söylüyordu Fatih Portakal.. Öyle sevindim ki duyunca.. 

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir