Bilgisayarınızdan video formatında ekran görüntüleri alın ve tek tıkla paylaşın: Recordit

Resim formatında ekran görüntüsü alma ve paylaşma aracı olan Lightshot’u 2011 yılında, yani bundan tey 6 sene önce paylaşmışım. Kendisi bana göre ekran görüntüsü paylaşma olayını öyle kolay hale getirdi, çıtayı öylesine yükseltti ki, o günden bugüne aradan geçen süre zarfında “La bunun videolusu niye yok?” deyip araştırdığım, bulup denediğim araçların hiçbirini tam anlamıyla beğenemedim.

Recordit tam olarak Vizontele gibi, “radyonun resimlisi“. Tıpkı Lightshot’ta olduğu gibi ekranınızın paylaşmak istediğiniz alanını seçip video olarak kaydedebiliyorsunuz. Uygulama videonuzu sunucusuna yüklüyor ve size muhatabanızla paylaşabileceğiniz kısa bir URL veriyor. Süper kaprissiz, sıkıntısız.

Daha sonra yüklediğiniz videoları silmek isterseniz sistem tepsisine yerleşen uygulama simgesine sağ tıklayarak bu işlemi de kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. “Alın kendi uygulamanıza adapte edin” diye sebil eyledikleri API hizmeti, GIF ve -henüz nasıl yapıldığını çözemediğim- Twitter desteği vesaire derken bu mini araç pek çok bilgisayar kullanıcısının vazgeçilmezleri arasına girmeye aday. Hayır bundan daha az güzel olsaydı ben yine çok överdim.

Windows’cular için tamamen beleş olan uygulama, daha yüksek FPS’li videolar kaydetmek veya şifre koruma özelliğinden faydalanmak isteyen Mac kullanıcılarına 29 dölar karşılığında pro versiyona geçiş imkanı da sağlıyor. Elemanlar “Bir şeyleri de paralı yapalım” demiş olacaklar zaar.

Uygulamayı hemen indirip kullanmaya başlamak için recordit.co adresini ziyaret edebilirsiniz.

Görsel kaynağı: Depositphotos

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 Yorum

  1. Franke Tezgah dedi ki:

    Paylaşım için teşekkürler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir