Bing, Google’ı sollayacak mı?

bing-arama-motoruMicrosoft’un yeni arama motoru bing gözlemlediğim kadarıyla beta haline bakmadan arama motoru piyasasında baya bi söz hakkı sahibi olmaya başladı. Kullanıcıların hangi sebeple bing‘e kanalize olduklarını bilemiyorum fakat görünen o ki böyle giderse Google’ın tahtını kısa bir süre içerisinde ele geçirmesi işten bile değil.

En basitinden daha bir kaç gün öncesine kadar Egonomik’in istatistikleri bana ziyaretçilerin büyük bir çoğunluğunun Google kaynaklı olduğunu söylerdi, şimdi ise işin rengi yadsınamayacak kadar değişti.

Şöyle basitçe bir göz atacak olursak; bugün Egonomike gelen ziyaretçi kaynaklarından bir bukle:
bing-arama-terimleri

Sanırım bu verilere dayanarak bile görünen köy klavuz istemez diyebiliriz, işin aslı ben bunu söylemek istemiyorum çünkü Google’ın yeri her zaman bi ayrıdır gönlümde. İş ahlakı Microsoft’un aksine “sinekten yağ çıkar” gibi bir mantığa dayanmadığından gönül ister ki yakın zamanda hep bir ağızdan “kral öldü, yaşasın yeni kral!” demeyelim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

7 Yorum

 1. Mustinet dedi ki:

  Doğrusunu söylemek gerekirse, bu işin altında bir bit yeniği var gibi geliyor bana. Bende de bing istatiskiler astronomik olarak öne çıkıyor.

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Aynen, hatta aynı anahtar kelimeleri ben deneyince bing bana Egonomik’le ilgili hiç bir sonuç döndürmüyor.

 3. Mustinet dedi ki:

  İşte soru işaretlerinin çıktığı yer burası. Sitemize gelen referans bilgilerine göre hareket edince, Bing’de hiçbir sonuç elde edilmiyor. Ama Google tarafından gönderilen referans bilgilerine bakınca sonuçlarda kendi sitemizi görebiliyoruz.
  Bir araştırayım bakim.

 4. Caner Öncel dedi ki:

  Acaba bizim referer diye gördüklerimiz bing’in spider hareketleri olabilir mi? Hani belki adamlar böyle bir teknikle tarıyorlardır.

 5. Mustinet dedi ki:

  Güvenlik kodunu girmeyi unutmuşum yine silindi yazdıklarım :@
  Bende spider hareketleri olarak tahmin ediyorum ama yinede sağlamasını yapmak lazım. Şu anda pek bilgi yok bu konu hakkında ama çıkar yakında kokusu diyorum.

 6. Caner Öncel dedi ki:

  Musti gönlüm elvermedi bak sırf senin için ne yaptım, artık yorum kaybetmek yok söz :D

 7. Onur dedi ki:

  En başataki arama süpermiş.”İstiyorum.” O zaman ben de soruyorum,neyi? :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.