Bir kedinin gözünden dünya


Sahipleri Cooper isimli bu sevimli kedinin boynuna ufak bir “kedi kamerası” yerleştirmişler. Her iki dakikada bir otomatik resim çeken bu kamera, bir yıl boyunca Cooper’la birlikte dolaşmış ve gezdiği, gördüğü her yerin fotoğrafını çekmiş. Toplanan fotoğraflar da “Bir kedinin gözünden dünya” isimli bir sergide kediseverlerin beğenisine sunulmuş. Dünyanın ilk fotoğraf sanatçısı kedisi olan Cooper’ı bu başarılı çalışmalarından ötürü kutluyoruz.

İşte Cooper’ın gözünden dünya:
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. Yaşar Önal dedi ki:

  İlginç bir iş yapmışlar. Fakat insanlar asla bunu gerçek anlamıyla gerçekleşsitremeyecek bence. Çünkü birinin veya bişeyin gözünden dünyanın nasıl göründüğü bir muamma…

 2. bydeniz dedi ki:

  Burdaki düşünce güzel adamlar rahatlıkla bir kedilerini dışarı salabilyorlar, oysa burda bunu denemeye kalksak 2. gün sokak köpekleri tarafından kedi mefta olur ^^

  Valla ben muamma olduğunu düşünmüyorum nitekim bir hayvanın gözünü alıp tıpda bilim adamları incelemiştir, örneğin bir yılanın , köpeğin nasıl gördüğünü duyduğunu bilmekteler..

 3. Ceren... dedi ki:

  Burada anlatılan bana göre kedinin kendi gözü nasıl olurdan çok,bir kedi insanlara otlara ve diğer hayvanlara nasıl bakıyordurun cevabıdır..Kedinin ne renkle nasıl gördüğü beni çok da alakadar etmez.Ama baktığı ev (ki sahibi ya da yemek verenin evi) baktığı insanlar ona iyi davrananlara ait olmalı ki, bakmış..bir aracın altında kaçamak yapıyordu belki.Korktuğu bir hayvan olan köpek ilgisini çekmiş.Belki korktu belki oynamak istedi.Burası da kediyi ilgilendiren kısım.Ben insan olarak kediye yaklaşan insan elini gördüm örneğin.Bir hayvanın bir insanı sevebilmesi,güvenebilmesi beni ilgilendiriyor olan.Çıkış noktası doğru,Türkiye’de bu olsa ne olurdu?Sanırım resimde,aynen yatan bir kedi,resmi çeken kedi,yanında da uzun bir sopa sokmuş onu çıkarmaya çalışan bir insan..Bir köpeğin kediyi öldürmeye çalışması içgüdüsel  bir olaydır.Merak ediyorum bir insanın kediyi öldürmesi hangi olaydır?Ben bu tür insanların da boğazına gizli bir şekilde kamera yerleştirilmesini düşündüm :) kedinin insanlarla derdi olmadığını anladık.Bir de Türkiye’ de insanların derdi neymiş ona bakalım..:)

 4. Fatih dedi ki:

  Şu noktayı belirtmek isterim avrupa’da kediler insanlardan kaçmıyor türkiye’deki gibi gerisini siz düşünün artık.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir