Bir Türk’ün Batman filmi için hazırladığı şahane jenerik

Doğan Can Gündoğdu isimli üniversite öğrencisinin Batman The Dark Knight Rises filmi için hazırladığı bu ev yapımı jenerik o kadar çok beğenilmiş ki ünü Hollywood’a, Universal Stüdyolarına kadar uzanmış. Bu sayede yabancı film yapımcılarından çeşitli teklifler aldığı ve hatta bir anlaşma bile imzaladığı söyleniyor.

Konunun detaylarını bilmiyorum ama bu arkadaşta harbiden iş var, videoyu izlerken sondaki amatör animasyona kadar suratımda kocaman bir gülümseme vardı. Öyle böyle değil evde kendi imkanlarıyla çalışmış olmasına rağmen değme profesyonellere taş çıkaracak nitelikte bir video hazırlamış, tepbitler, düşünce, çekim teknikleri felan on numara. Demek Hollywood’un o yüksek teknolojisine sahip olsa neler neler yapacak kim bilir.

Gençler bomba gibi geliyor. İnanıyorum ki Türk Sinemasını zekadan arındırılmış komedi filmleri üreten şu anki pozisyonundan kurtarıp dünya arenasında söz sahibi bir yere, hem de çok kısa bir sürede getirecekler.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

10 Yorum

 1. yusuf dedi ki:

  Önce internette gördüm; aynı gün akşam televizyonda haberlere çıktı. Anlaşma imzalamış. Ama zaten bizden biri daha var aynı alanda Hollywood’da. Şimdi yazarken hatırladım ve haberini buldum. Haber 2007 tarihli :D http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/424997.asp 

 2. Caner Öncel dedi ki:

  İşte bencillik gibi olmasın ama Hollywood’da değil de burada olabilseler keşke :)

 3. yusuf dedi ki:

  Bugün biri yazmıştı da “Türkiye’de en zor şey bilgiyi satmak.” diye. Çoğu insan mesleklerine saygı bile duymayacaktı. Nasibi biraz yaver gidenler böylesi kurtuluyorlar. Araba yüz binlerce lira eder de arabayı ortaya koyan bilgi ve emek? 

 4. Kamil dedi ki:

  Enfes! Keşke bütün film fakültesinde okuyan öğrenciler ödevlerini böyle hazırlasa :]

 5. Hüseyin dedi ki:

  Caner bey burada kalsa hakkını alamaz ki. Burada kalıp harcanıcağına Hollywood’a gidipte hem yetenekleri geliştirmesi hem de daha iyi imkan açısından onun için daha iyi olucaktır. Hem Türk olduğu için orada ülkemizi bu konuda iyi bir şekilde temsil eder. 

 6. kadir dedi ki:

  Helal olsun. Gurur duydum arkadaşla.

 7. bymfy dedi ki:

  Mükemmel zamanlama…

 8. Yigit dedi ki:

  Bence cok goz yoruyor gecisler cok hizli begenmedim.

 9. kralizasyon dedi ki:

  Çok profesyonel olmuş gerçekten.

 10. Yigit dedi ki:

  çok iyi ama dahada iyi olabilirmiş :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir