Bir turşucu ayda ne kadar para kazanır?

Evet arkadaşlar, yukarıdaki video bizlere “Bir bilişimci neden mesleği bırakıp turşucu olmaya karar verir?” sorusunun yanıtını veriyor. Abi bu nedir ya? Biz kendimizi eğitelim, aman gelişen teknolojilerden geri kalmayalım diye sabah akşam developer sitelerini dolaşalım, proje stresleriyle, buglarla, üstüne kıl dönmeleri ve bilimum eklem ağrıları gibi kaçınılmaz mesleki rahatsızlıklarla uğraşalım, adam açık havada yaksın cıgarasını “Geeal vatandaş turşiiiyeeaa geeeal” diye bağırarak bizden kat kat fazla para kazansın. Onu geçtim, benim koskoca mağaza sahibi arkadaşlarım var bu turşucu kadar kar etmiyorlar.

İşte meslek seçiminin önemi bu arkadaşlar. Yok efendim benim çocuğum üniversite sınavından hayvan gibi puan aldı, okulu birincilikle bitirdi jeofizik mühendisi olacak falan bunların hepsi hikaye. Bu turşucu kadar para kazanacak mı ona bakacaksın. Senin çocuğun gidip bir yerde 2.000 – 3.000 TL maaşla çalışırken bu adam onun iki üç katı para kazanacak.

Bilemedik dostlar bilemedik, prestijli meslek sahibi olalım diye sayısal bölümlere gönderdiler bizi (onu da zar zor bitirdik gerçi). Oysa vizyon sahibi ebeveynlerimiz olsaydı verirlerdi bizi bir turşucunun yanına çırak olarak, bugün kredi kartı borçlarıyla uğraşmak yerine en büyük derdimiz yazlığı nerden alacağımıza karar vermek olurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

11 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir