Biraz ordan biraz burdan


Saat sabahın yedisi olmuş, benim hala bilgisayar başında ne işim var? Yatsan yatılmıyor kalksan kalkılmıyor. Hayır o değil bilim adamları vücudumu inceleseler eminim “evrim var, doğruymuş!” diye açıklama yaparlar “Bu vatandaşın vücudu zamanla kendi maus pedini üretmiş, bu çıkıntıya maus nasırı demek doğru değil, bildiğin organ bu“.

Kim bakar ardına sen mi ben mi? Adın ne senin, gül mü diken mi?
Yana yana ben yandııaam, benim adım korken senin adın buz mu? Söyle erimez mi?

Birbiriyle alakasız bu kadar kelimenin bir araya gelerek böyle güzel bir parça oluşturacağı kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi. İş yaparken şarkı dinleyeyim dedim de, son zamanlarda şarkı listem anlamsız bir şekilde Murat Boz ve Soner Sarıkabadayı parçalarıyla dolmuş, bir baktım ki sağlam bir “popçu” olma yolunda ilerliyorum, hele hele…

İMKB Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi tasarımcıları “Mutlaka Görmelisiniz” diyerek anasayfalarında Egonomik’i önermişler, altına da “Caner Öncel isimli keyifli bir kardeşimizin web blog’u” şeklinde not düşmüşler. Efenim kendilerine hakkımızdaki düşünceleri ve bu ince davranışları için çok teşekkür ediyoruz, gönlümüzü bahtiyar eylediler.

Yeri gelmişken sevgili İlkay Hocama da teşekkür etmek istiyorum, kendisi bana “benim sitem var ya okullarda ders olarak okutuluyor, hey gidi hey” diyebilme şansı veren yegane bilgisayar öğretmenidir, saygı ve hürmetlerimle (nerde bakayım o “gençlere kötü örnek oluyorsun” diyenler, nerde?).

Geride bıraktığımız yarışma sürecinde sevgili Ümit’ciğimle birlikte yarışma detaylarını gözden geçirirken Aktifhediye.com’daki aktiviteleri baya bir inceleme fırsatımız oldu. Gerçekten aranıpta bulunmayacak türden aktiviteler var ama biz daha çok hep içimizde ukte olan ve adrenalin seviyesi diğerlerine nazaran biraz daha düşük olan paintball olayına takıldık (ayakların yere basacak arkadaş :)). İkimiz de daha önce denemedik ve dışarıdan bakılınca gayet eğlenceli görünüyor. Tabi bu iş için 14 kişi gerekiyor, düşündüm de katılmak isteyen olursa bir ara Egonomikce toplanıp böyle bir organizasyona girişebiliriz. Bunun tabi reklamla, sponsorlukla felan bir alakası yok, tamamen kendi aramızda ve sadece eğlence amaçlı.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

9 Yorum

 1. zac_i_e dedi ki:

  paintball hoş olur da nerde olcak o aksiyon :D

 2. zac_i_e dedi ki:

  uzak be :D ortasını bulalım :D

 3. zac_i_e dedi ki:

  bileti ben ayarlarım hacı o problem değil :D sen bana zaman ayarla :D benim için izin felan al patrondan :D:D

 4. zac_i_e dedi ki:

  dövme hacı iyi adamdır severim kendisini :D özellikle maaş günleri sevgim katlanarak artmaktadır :D

 5. umtcvk dedi ki:

  ayarlayalım en kısa zamanda bunu sen bi egonomişk paintball turnuvası die bi yazı yaz bakam ortalama katılımı görelim ortak zamanı belirleyelim =)

 6. ilkay mola dedi ki:

  Telif hakkı vermeyiz ama, sen gene böyle devam et güzel kardeşim. senden öğreteceğim çok şey var…

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir