Biri Kadir Topbaş’ı durdursun!


Bu adamın hali ne olacak çok merak ediyorum, son zamanlarda otobüslerin renklerine iyice kafayı takmış durumda hatta bu konuyla ilgili kaç tane habere rastladım bilmiyorum. Duruyor pembe yapıyor, beğenmiyor sarıya çeviriyor, arada 300 – 500 otobüs satın alıyor şimdi de hepsine dama ekleyecekmiş. Sanırsın İstanbul Belediyesi’nin otobüslerin renklerinden başka bir derdi yok.

Aramızda para toplayıp Sayın Kadir Topbaş’a astar boyası atılmış bir otobüs ve bir kaç koli sprey boya hediye edelim derim, belli ki bu konuda tam anlamıyla tatmin olmadan durmayacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

9 Yorum

 1. Suat dedi ki:

  Adama bak ya, kartela taşıyo yanında :)

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Suat şu sitede bir yoruma ilk defa sesli sesli güldüm abi :D Allah iyiliğini versin :D

 3. Kadir dedi ki:

  La oğlum işin mi yok? Bak akıllıca işlerle uğraş mesela “halk otobüslerindeki” muavin bölümünü kaldırtıp koltuk atman çok zekice bir işti ne kadar kâr etsem iyidir… Ula akşam 9 da işten cıkıyorum sabah 8 de gidip akbili dolduracak yer mi var para vererek binemiyoruz otobüse şöför akbil vermiyor madem böyle iş yapacaksın heryere akbil dolum makinası koy önce… Napıcaz biz işten yarım saat izin alıp albilmi doldurmaya gidicez tabi makam araban var rahatsın sırtın yere gelirmi hiç… Beklersin yolda otobüs gelmez, gelen dolu olur, duraklarda otobüs olmaz, saatinde otobüs kalkmaz, denetim sıfır, yeterli araç yok… Adaş sen ne yapıyorsun bu paraları ??? 

 4. Fatih dedi ki:

  Bu adam kendine çalışıyom göstericem diye neler yapıyo :D

 5. Mahmut Yaşar dedi ki:

  Bazıları için basit gelebilir ancak renklerin dili vardır. Her hal ve ruh için bir renk kullanılır. Avrupa ülkelerinin birçoğu ve Japonya özellikle bu konulara çok önem verir. Renkleri kullanarak Amerikanın bir eyaletinin şehirsel suçların oranının düşürüldüğünü okumuştum. Her zamanki gibi insanımızın tepkisi “işin mi yok, paran mı bol” gibi sözlerle yaklaşmasını yadırgamıyorum ama tek birşey soracağım istanbula proje üretildi yeni şehir yapacağız denildi tüm medya ismini çılgın proje taktı. Renkleri önemseyerek modern şehirleşmeye gidildi dalga geçildi. Çok merak ediyorum insanımız ne zaman tatmin olur acaba?

 6. Kadir dedi ki:

  Mahmut Yaşar benim üstteki yorumuma eksi oyu veren zât anlaşılan sensin… Peki sana soruyorum… E be Kadir abi Senin neyin tamda renklerle bozdun kafayı ? Amacın yoksa arkadaşın dediği gibi suç oranını mı düşürmek ? :D Şimdi Mahmut Arkadaşım sen aç bakalım gözünü sabahın köründe işe gitmek için kalkan Türk insanı işe giderken yada akşam yorgun argın eve dönerken bindiği aracın renginemi bakıyor ? Peki okula giden öğrenclerden duydunuzmu acaba bugün sarı otobüsemi binsek arkadaşlar diye bir soru ? İşe geç kalınca xxx Bey ama ben sarı otobüsle geldim mi diyeceksin sen üstlerine ? Bir nokta yeşil otobüsler geleli kaç sene oldu da o motorları bağırıyor öyle nasıl bakım yapılıyor o araçlara…  Hepsi bir kenara resmi olarak açıkladığın saatlerde otobüs bulunuyor mu duraklarda neden denetim yok eskiden vardı saatinde otobüs hatlara gelir zamanında çıkartdı şimdi saatinde otobüs yok… Çeliktepe garajında 3 saat aralıkla otobüs koymuş arkadaş akıl kârımıdır bu ? Üstelik sürekli dolu giden bir araç bu… Ayrıca “çılgın proje” adıyla söylediğin konu bir otobüsün renkleriyle bu kadar bağlantılıysa modernleşmeyse amaç önce ikarus ve daha eski model otobüsleri hurdaya ayırsın sonra otobüs filosunu güçlendirip yenilesin sonra renklerle uğraşsın milleti tatmin etmek istiyosan önce varolan sorunları gidermeye bak… Sen makam aracında oradan oraya giderken ben sabah 8’da cıkıp akşam 9’da eve geliyorum. Ben işyerinden abi ben akbil doldurmak için yarım saat izinmi isteyeyim… Sabah 8 de açık olan yer yok halk otobüslerinde paralı geçiş kalktı ve şöförden akbil almayı yasakladın benim akbilim yok sabah ne yapayım işemi geç kalayım milletten akbilmi dileneyim neyin savunmasıdır bu arkadaşım kimi neyle savunuyosun sen… İETT en berbat dönemlerini yaşıyor şu günlerde… Konunun savunulacak birşeyi yok…

 7. Mahmut Yaşar dedi ki:

  @Kadir ben kimseye eksi oy felan vermedim bir tarafından birşyler uydurarak kendini nimetten saymazsan sevinirim. Kadir Topbaş ve İstanbul hakkında söylediklerine gelecek olursak sana şöyle söyliyeyim bizim insanımız ki özellikle senin gibiler modern dünyaya ayak uydurup siyasetten çok kendi işini yapsalardı şuan bu ülke çok farklı yerlerde olurdu. Senin gibiler renklerin dikkat çekip çekmemesinin onların insanlar üzerindeki etkisini ne artttırdığını ne azalttığını bilemez. Yadırgamıyorum eminim ne şehircilikten ne de belediyecilikten zerre kadar anlamıyorsundur. Burda on satır mahalle ağzıyla yazdığın yorumdan ne kadar bilgisiz olduğun anlaşılıyor. Ben de belediyecilikten anlamam ama hiçbir belediye başkanının işlerine laf sokuşturup ahkam kesmiyorum. Ben renklerle alakalı okuduğum birşeyi paylaştım bu kadar kızıp renkte renge gireceğini bilseydim anlatmazdım. Kimseyi ne savunuyorum ne de karalıyorum senin gibi. Sadece bir bilgi paylaştım ama pardon senin gibilerin en son isteyeceği şeyin o olduğunu unutmuşum. Son olarak benden sana tavsiye beğenmiyprsan çıkar sen daha iyisini yaparsın. O olmamış bu kötü, şu berbat demekle olmuyor malesef. Eleştiriyi herkes yapar.

 8. vatan türk dedi ki:

  Arkadaşlar, zaten İstanbul sonbahardan başlayarak gri bir hayat var, gökyüzü gri, sokaklar gri, insanların yüzü gri, gazeteler gri, bari otobüslerimiz renkli olsun ki, biraz gülümseyelim. Her şey güzel ve güzel olacak diye ümitle yaşayalım. Gururlanmamız gerekirken, boş yere eleştirmeyelim.

 9. Fatih dedi ki:

  Yazıya ek düzeltme yapmak istiyorum :)

  Erguvan otobüsler İstanbulOtobüs AŞ’ye ait otobüslerin renkleri,
  Turkuazlar Özel Halk Otobüslerine ait otobüslerin renkleri,
  Şimdi ise İETT için renk seçiliyor.

  İlk bakışta garip görünüyor. Ama İstanbul’da artık 3 ayrı otobüs işletmesi bulunuyor. Bunların üçünün rengi de ayrı işte. Bu seçimler o yüzden :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.