Bitenekadar.com bana dünyanın en dandik battaniyesini gönderdi


Yıllardır internet üzerinden alışveriş yaparım fakat adını bir çok kez duymuş olmama rağmen şimdiye kadar Bitenekadar.com‘u hiç denememiştim. Geçenlerde tesadüf eseri yollarımız kesişti ve siteyi açar açmaz karşılaştığım “Giyilebilir Kollu Battaniye” isimli şu ürün (ekran görüntüsü) dikkatimi cezbetti.

Daha önce de bahsettiğim gibi benim gerizekalı evimde yalıtım sıfır, bu nedenle özellikle bilgisayar başında otururken yerden yerden esen soğuk hava yüzünden bacaklarım üşüyor. Sitede işime yarayabilecek bu tür bir ürünün 17 TL gibi uygun bir fiyatla satıldığını görünce sipariş vereyim dedim. Kollu olduğu için bilgisayarımı rahat rahat kullanırım, geri kısmını da bacaklarımın üstüne örter rahat ederim, hem böylece sitenin sipariş gönderim hızı, ürün kalitesi ve güvenilirliği konularında da fikir sahibi olurum diye düşündüm.

3. günün şafağında kargo elime ulaştı. Kargo görevlisini elinde iki küp şeker kutusu kadar ufak bir koliyle ofisin kapısında görünce “Dakka bir gol bir, ilk siparişte yanlış ürün gönderdiler” diye düşündüm çünkü o kadar küçük bir kutunun içine –hem de kollu– bir battaniye sığdırmış olabileceklerine ihtimal vermedim. Kutunun içinden bir kutu daha ve onun içinden de gayet nizami biçimde katlanmış kalın bir elbezi çıktı.

Elbezinin katlarını açtıkça hayretler içerisinde kaldım. “Helal olsun adamlar yapmışlar” dedim, resmen 20 santimlik peluş bir elbezinin üzerinden silindirle geçe geçe normal ölçülerde bir insanın ön yarısını sarmalayabilecek ilginç bir büyüklüğe ulaşmasını sağlamışlar. O kadar rahat ve ince ki anlatamam, kollarınızı içinden geçirdiğinizde üzerinizde peluş bir elbezi var mı yok mu hissetmiyorsunuz bile. Işığı geçirme konusunu da atlamamışlar (sağlık için olsa gerek), şöyle elime alıp onun arkasından dışarı bakınca binaların silüetlerini ve hatta yolda yürüyen insanları çok rahat seçebildim (kapalı havada).

Ürün aslında çok güzel, hiçbir sözüm yok. Sıcak tutmak için üretilmediği ortada fakat cips yedikten sonra ıslak mendile uzanmaya veya lavaboya gitmeye üşenenler için son derece kullanışlı. Benim kızdığım nokta Bitenekadar.com’un bunu “Battaniye” diye satıyor olması. Hadi onu geçtim, o kadar kusur kadı kızında da olur (kör, sağır, dilsiz, topal ve kel olanlarında) ama bari ürün videoları arasına gönderdikleri marka ile hiçbir alakası olmayan Shmuggle markasının videosunu koymasalardı…

Ya ne olacağıdı Caner, 17 liraya çift katlı yün battaniye mi bekliyordun?” diyenler için (kendilerine X diyelim) Ankaralı Namık’tan geliyor:

Adamın biri fırından ekmek alıp evine gitmiş. Akşam sofraya oturup ekmeği bölünce içinden çorap çıktığını görmüş. Haliyle acayip sinirlenmiş, çorabı da ekmeği de kaptığı gibi bir hışımla fırına yürümüş. Kapıdan içeri girer girmez “Bu ne rezillik kardeşim, böyle iş mi olur!” diye bağırıp çağırmaya başlamış. Fırıncı gayet sakin “Hayırdır hacı abi poroplem nedir?” diye sormuş, adam “Bir de utanmadan soruyorsun, görmüyor musun kardeşim ekmeğin içinden çorap çıktı!” demiş. Bunun üzerine fırıncı aynı sakinlikle cevap vermiş: “Ya ne olacağıdı, küççük ekmeğin içinden takım elbise çıkacak hali yok ya…

Yani demem o ki ben bir koşu şu Shmuggle battaniyelerinden reklam parası istemeye gidiyorum, o arada X‘ler mümkün mertebe fırıncılık işinden uzak dururlarsa iyi olur.

Ekleme (15.12.2012)

Bitenekadar.com Müşteri Hizmetleri bu yazıdan sonra bana aşağıdaki gibi bir e-posta göndermiş:

Merhaba

Öncelikle sitemize göstermiş olduğunuz ilgi ve güvenden ötürü çok teşekkür ederiz. Sitemizde satışı gerçekleştirilen bir çok ürün için değişim/iade işlemi yapılmaktadır. Detaylı bilgi için İptal, Değişim, İade bölümünde, ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz.

http://egonomik.com/go/www.bitenekadar.com/yardim/detay/12

Arzu edersiniz Giyilebilir Kollu Battaniye – Cuddle Blanket ürünü için iade işlemi başlatabiliriz. Ürün değişim/iade işlemlerinde kargo bedeli firmamıza aittir. Sistem üzerinden yürütülen bu işlemin başlatılabilmesi için ?Yardım? sayfasında bulunan “Bize Ulaşın” bölümünden talebinizi iletmenizi rica edeceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bu mesaj üzerine ben de kendilerine iade veya değişim sürecine girmek istemediğimi, bunun talihsiz bir olaydan ibaret olmasını umduğumu ve siteden yapacağım diğer alışverişlerde benzer durumlar yaşamamayı temenni ettiğimi yazıp göndermek istedim fakat müşteri hizmetleri o e-posta adresine yanıt kabul etmiyormuş.

Yaklaşımlarını takdir ettim, “Demek ki müşteri görüşlerine önem veriyorlar” diye düşündüm fakat ürünün hala aynı tanıtımla diğer insanlara satılıyor olduğunu, dahası ekran görüntüsünde görülebilecek olan ürün hakkındaki olumsuz yorumumun silindiğini görünce samimiyetleri konusunda ne düşüneyim bilemedim.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

16 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir