Biz 90’ların mutlu çocuklarıydık, bu da mutluluğun resmi

mutlu-bir-cocukluk
Sene bin dokuzyüz doksan bilmem kaç, yer Van. Gördüğünüz üzere sabah akşam tekmelenmekten canı çıkmış Mikasa marka futbol topundan BMX bisikletlere, naylon eşofman üstlerinden “Bir büyüğümüz fotoğrafımızı çekiyor ehe ehe” sokak çocuğu gülümsemesine kadar dönemin tüm eğlenceli detayları mevcut. Arkadaki ev de şu yazımda bahsettiğim, balkonundan içeri atlanıp ayakkabıyla mutfağında dolaşılan, her an anne terliği yeme tehdidi altında peynir ekmek hazırlanıp hızlıca aynı balkondan sokağa kaçılan o ev. Bahçe duvarlarının harabe gibi olduğunu, yerlerin bakımsız, toz toprak içinde olduğunu inanın şimdi farkediyorum. Ortada bisikletin üzerindeki sarı çocuk da ben oluyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

10 Yorum

 1. Oğuzhan Uçan dedi ki:

  Hocam Bende Van/Ercişte yaşıyorum siz nerede oturuyordunuz ? :)

 2. Oğuzhan Uçan dedi ki:

  Vanda bir dönem yaşadığınızı yeni öğrendim :) bir gün tekrar bekleriz :)))

 3. Hasan dedi ki:

  Böylesi konu ve görseller hüzünle mutluluğun oluşturduğu ismi olmayan bir duyguya bürüyor insanı. Bir fotoğrafla yüzlerce kareyi film şeridi gibi bir anda zihnimde canlandırdın valla.
  Şimdilerde bulamadığımız masumiyet, dürüstlük, birliktelik, yardımlaşma, karşılıksız iyilik, her şeye rağmen mutlu ve gülen yüzler, tamamı bir kare içerisinde mevcut.

 4. CemaLi dedi ki:

  Caner aynı kafayı yaşıyoruz sürekli geçmişi özler sorgular anarım bende ey gidi ey deyip geçmekten başka birşey gelmiyor ki elden, dilden hakkımızda hayırlısı olsun.

 5. Kenan dedi ki:

  vay sen de mi vanlısın benim gibi :)

 6. Bilgehan dedi ki:

  Ben Elazığlıyım olur mu? :)
  Çocukluk güzel şey.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir