Bizim millet keyfine düşkün vesselam

dis-mekan-isitmali-koltukBizim lisede bi hoca vardı “verirsen elin budistine, japonuna teknolojiyi gider işte böyle saçma salak işler yapar” derdi. Biliyorum aynı hocadan sizin lisede de vardı neyse konumuz bu değil, konumuz Aziz Türk Milleti’nin gerektiğinde kıvrak zekasıyla her türlü zorluğu nasıl bertaraf ettiği ve akabinde karlı dağlardan aşağı nasıl kükrercesine haykırdığı (Yıldıramazsınız layn! Yedi cihan toplanıp üstüme gelseniz yine de hanuuza gorrrumm!) (“kükrercesine haykırmak” da ne salak bi deyiş oldu)

Olay nedir?
Olay şudur: Aziz milletim karşılaştığı “Kapalı alanlarda sigara içmek yasaktır” güçlüğü karşısında ilk olarak şu tip reaksiyonlar göstermiş, olmamış, hemen akabinde işi ticarete dökerek hem kişisel keyfinden geri kalmama yoluna gitmiş hem de böyle güç bir durumdan dahi para kazanılabileceğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Türk Halkı o sigarayı içecektir, içirtecektir! Buna ne hökümet, ne Nelson Mandela ne de zorlu hava koşulları engel olamayacaktır!

Ayrıca aynı süpersonik girişimci vatandaş karla kaplı dış mekanlarda tütün tüketen insanları fevkalade keyifler içerisinde ve “ne kadar güzel istediğimiz gibi sigaramızı içiyoruz hem de çok mutluyuz” surat ifadeleriyle reklam malzemesi olarak resmederken, aynı karede boynuna atkı dolamış bir herifin kısa kollu tişörtle gayet rahat oturabileceğini varsaymıştır.

dis-mekan-isitmali-koltuk-2 dis-mekan-isitmali-koltuk-4 dis-mekan-isitmali-koltuk-4

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

3 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir