Blog Ödülleri’nde ilk 5’e girenler açıklanmış


Efenim kaybedenler tarafından yürütülecek olan Blog Ödüllerini karalama kampanyasının ilk öncülerinden biri olmaktan şeref duyarım. Evet hiç bir cacık olmadı, kişisel bloglar kategorisinde ilk 5 arasında esamemiz bile okunmadı. “Olsun, sağlık olsun, önemli olan katılmaktı” gibi bir düsturum olmadığını takip edenler bilirler. Hayır efendim eğri oturup doğru konuşalım; kimse kaybetmek için yarışmaz ben o listede kendi adımı göremedim ya yeminle çok pis sinir oldum. Kimseyi rencide etmek niyetinde değilim fakat o nedir öyle ya? Dereceye giren blogların çoğu tırt, hani bir çok açıdan Egonomik’in o siteleri solda sıfır bırakacağını webmaster tarafıma dayanarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim (Valla diyorum söyleyebilirim, hatta söyledim).

Bu yarışmadan ne öğrendik? Öncelikle şunu öğrendik: iyi bir blog sayılmanız için; günlük ziyaretçi sayınız, güncellenme sıklığınız, alexa sıranız gibi daha bir çok teknik ayrıntının hiç bir önemi yok, önemli olan kaç tane cep telefonu sahibi sanal eş-dostunuz olduğu, isterseniz çöp adam çizdiğiniz bir html döküman sahibi olun yine de en iyi blog seçilebilirsiniz.

Velhasıl dostlar bir daha bu yarışmaya katılmam. Keşke blogdaşlara kulak asıp hiç katılmasaydım en azından şu an olduğu gbi haset duymazdım :) Buradan bir atlı geldi geçtiii amaaynn amaaynnn…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

13 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir