Blog yorum spamcılığı v2 ultimate


Bazı insanları anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum. Arkadaş spamcılığın bile bir düsturu vardır, bu iş toplu olarak yapılır, sen ortaya binlerce yem atarsın aradan iki üç tane geri dönüş tutturursan kendini başarılı sayarsın. Yeni nesil spamcılar ise bu işe özel ilgi göstermeye başladılar.

Biri bana şu zihniyeti açıklayabilir mi lütfen; vatandaş (ecnebi vatandaş) geliyor, baştan tırnağa Türkçe hazırlanmış bir siteye girip rastgele bir konu seçiyor ve altına bir iki tane link barındıran şuna benzer bir yorum yapıyor:

Buildings are not cheap and not everybody can buy it. However, credit loans was created to support different people in such kind of situations.

bu iş için de resmen özel çaba sarfediyor. Adını, e-mail adresini manuel olarak yazdığı gibi bir de kendisinin bot olmadığını anlayabilmek için oraya koyduğumuz güvenlik kodunu üşenmeden tek tek giriyor. Yani sırf oturup çaba sarfetti, emekleri boşa gitmesin diye yorumu yayınlayacağımızı mı düşünüyor nedir?

Onu bunu bilmem de ya bu herifler bizi resmen öküz yerine koyuyor, ya da bu yeni nesil spamcılık olayının altında bir iş var, yoksa kim tutup bir Rus sitesine “olm benim blog çok süper lan girin bakın” diye yorum yapar? Belki de herifler orda nükleer enerji kullanımının inceliklerinden bahsediyorken…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

7 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir