Bootstrap uyumlu jQuery Confirm eklentisi ile çok daha güzel tarayıcı dialogları hazırlayın

Bir süredir projelerimde, pek sevimli bulduğum bu jQuery Confirm eklentisini kullanıyorum. Tarayıcıların ilkel görünümlü dialoglarına göre çok daha tatlı bir arayüz ve gelişmiş özellikler vaat ediyor. Üstelik Bootstrap tabanlı arayüzler ile %100 uyumlu, yani dilerseniz kullandığınız tema ile tümleşik bir özellik gibi görünmesini kolayca sağlayabilirsiniz.

jQuery Confirm’i ister basit bir bildirim görüntülemek, ister bir nesnenin silinmesini onaylamak için kullanabilirsiniz. Ayrıca ajax ile dinamik içerik çağırma ve form gönderme gibi maharetleri ile uygulamanızı kullanıcı deneyimi açısından daha zengin bir hale getirebilirsiniz. Tek başına “yükleniyor” animasyonu hazırlamanıza dahi olanak sağlayabilecek olan bu güzide oyuncak, her farklı eylem için ayrı ayrı tanımlanabilir düğmeleri (“Kapat”, “Tamam”, “Evet”, “Hayır” vb.), düğme classları (info, success, warning vb.), ikonları ve başlık ayarları ile tam bir İsviçre çakısı mübarek.

Benim eksik bulduğum tek yanı, standart prompt‘a alternatif tam anlamıyla çalışan bir özelliğinin bulunmaması. Yani aslında şu şekilde bir çözümü var ancak malesef içerdiği input enter tuşuna duyarlı değil. Bunu da dilerseniz birkaç ufak geliştirme ile (Bkz: .keyup()) halledebilirsiniz.

Download & Demo

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir