Boyun tutulması

boyun-tutulmasiSizin hiç berber koltuğunda otururken hemen arkanızdaki kapının umarsızca açılıp kapatılması neticesinde yavaş ve sağımsal hareketlerle cereyana maruz kalmanız, dolayısıyla akşama boynunuzun tutulması gibi bir olayınız oldu mu? Benim oldu, hem de nur topu gibi. Hatta “Top 10 boyun tutulması” gibi bir liste yapılacak olsa bu boyun tutulması biçimi 1. sıraya oturur kanaatimce. O ne ızdırap, o ne boynunu hiç bir tarafa döndürememe halidir anlatamam.

Burdan o esnada söyleyemediğim düşüncelerimi esnaf vatandaş berbere şimdi aktarmak istiyorum: Ya berber-ül feriştah! Tutacaksan ya sadece kapıyı  açık tut ya da müşterilerin ceryanda kalmasına sebep olan dükkanın öbür ucundaki pencereyi. Halden anlarız kardeşim, elektrik faturasından tırsıp klimayı çalıştırmıyorsundur felan ama böyle daha mı iyi oluyo yani? Eczaneden aldığım bir tüp jelin parasını kim ödeyecek? Eh artık içten içe senden nefret eden ve bi daha dükkanına uğramayacak olan bi müşterin var, memnun musun?

Al işte üç kuruş tasarruf edecem derken insanın başına neler geliyor. Olur azizim olur, hiç unutmam sene 62 memleket  darbeden yeni çıkmış, margarin için felan hep kuyruğa gireriz, ekmekler karneyle…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. KAMPANYACIYIZ dedi ki:

  kardeş geçmişolsunya valla üzüldüm…

 2. şeyda dedi ki:

  ayy çok geçmiş olsun canercim :( ne kötüdür o tutulma bilirim .bazen ters bi hareket bazen de yastıktan uyurken başın kaymasıyla ertesi gün başını çeviremezsin. sıcak bişiler sar boynuna. keşke adamı uyarsaydın. ben ne diyorum aslında dayım :”insanları insanlar hasta eder “vesselam… :)

 3. Caner Öncel dedi ki:

  Sağolasın hocam. Hehee senin dayının fanı olacam ben bu gidişle :D

 4. şeyda dedi ki:

  öyledir ooo,az diildir hani, asla kül yutmaz :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir