Bu bilgisayarı almamı önerir misiniz: MSI GE70

msi-notebook
Uzun süredir yeni bir bilgisayar almayı planlıyorum fakat istediğim özelliklere sahip adam akıllı bir cihaz bulamadım. Daha önce Packard Bell marka bir laptopa gönül kaptırmıştım (tee Nisan ayında) fakat Packard Bell’in Acer’a ait olduğunu öğrenince satın almaktan ışık hızıyla vazgeçmiştim.

Şimdi MSI’ın GE70 isimli bir modeline rastladım fakat daha önce MSI kullanmamış biri olarak ne marka ne de markanın bu modeli hakkında en ufak bir fikrim yok.

Bana 17″ ekranlı bir cihaz lazım, daha küçük ekranlarla çalışamıyorum. Bu aletin de (her ne kadar estetik bir görünüme sahip olmasa da) teknik özellikleri ve fiyatı uygun gibi görünüyor.

Teknik Özellikler

  1. 17.3 “Full HD (1920×1080) LED aydınlatmalı, Anti-glare Display
  2. İşlemci Intel ® Core? i7-3630QM İşlemci
  3. Yongaseti Intel HM76
  4. Bellek Tipi 8GB DDR3-1333 MHz (2 Slot)
  5. Nvidia GeForce GT650M / GDDR5 2GB * GPU Boost (Nvidia Optimus)
  6. 750GB SATA 7200rpm HDD
  7. Optik Disk Sürücü DVD Super Multi
  8. HDMI 1 (v1.4)

Fiyat: 2,599.00 TL (12 Taksit) / 2,547.02 TL (Peşin)

Tüm bunlar bir tarafa içinde iki demo müzikle birlikte geliyormuş, detaylı teknik özelliklerde belirtmişler. Hani hiçbir şey için olmasa bile sırf bunun için alınır, neticede bugün iki demo müzik veren kaç tane notebook var?

Neden yeni bir laptop alıyorsun derseniz, HP yüzünden. Ben bir HP mağduruyum. Cihazı aşırı ısınma sorunu nedeniyle periyodik olarak garantiye gönderiyordum, onlar da üşenmeden arasına “Fan bakımı yapıldı” yazılı kağıtlar koyup geri gönderiyorlardı. En son ofisteki arkadaşlar “La Caner bilgisayar yanıyor huuooo” diye bağırdıklarında artık cihazdan baya baya dumanlar çıkıyordu. Teknik servisi aradım, telefondaki eleman bana “Tozdur o toz, hadi karşılıklı bir BIOS güncellemesi yapalım bişiyciği kalmaz” dedi. “29 yaşındayım, toz nedir duman nedir biliyorum. Ayrıca BIOS güncelleme manyağı yaptınız makinayı ya, her aradığımda BIOS güncellemesi diyorsunuz, bu seferki ne duman kovucu güncelleme mi?” deyince “Taam lan taam artizlik yapma, gönder bakalım” dedi. Bu sefer kesin değiştirirler diye düşünüyordum ama anladım ki HP, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi değilmiş. Hani 3 kere aynı sorundan servise giden makina değiştirilir falan diyorlar ya, yekten hikayeymiş. Cihazın arasına “Fan tozu alındı” yazılı kağıt koyup aynen geri göndermişler.

Yani demem o ki HP marka laptop almayın. Bana da alma dediler, çok ısınıyor dediler dinlemedim aldım. Şimdi garantisi de doldu, bu saatten sonra her iki haftada bir servise de gönderemem, öyle elimde kalakaldım.

Şimdi sütten ağzı yanmış bu kardeşinize MSI’ı öneriyor musunuz? Harbi bak bu sefer çok ciddi tavsiye ve tecrübelerinize ihtiyacım var. “Al lan” derseniz alacağım yani o derece.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

42 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir