Bu bilgisayarı satın almalı mıyım: Packard Bell LS44


Bir süredir yeni bir bilgisayar almak için araştırma yapıyorum, ne varki hala istediğim özelliklere sahip bir şey bulamadım. Bana 17″ veya üzeri bir makina gerekiyor fakat gözlemlediğim kadarıyla üreticiler 15″ üzeri makinalara (talep olmadığından olsa gerek) güzel özellikler eklemeye yanaşmıyorlar. Piyasadaki benim ulaşabildiğim 17″ üzeri bir avuç model ise ya çok pahalı ya da fiyatı uygun olsun diye düşük özelliklerle donatılarak üretilmiş.

Hal böyleyken ve ben 3.000 TL’lik makinalara yavaş yavaş razı olmaya başlamışken Vatan Bilgisayar’da Packard Bell LS44 ile karşılaştım. Özelliklerini görünce resmen şok oldum. 17.3″ LED Ekran, 8GB DDR3 RAM, 750GB HDD, 2GB paylaşımsız ekran kartı var ve peşin fiyatı 1.650 TL. Yani ben yaklaşık 2 sene önce aldığım, bunun özelliklerinin neredeyse yarısına sahip HP Pavillion DV7-4100ST için bile 2.000 küsür TL ödemiştim. Bu bir tarafa, bundan daha düşük özelliklere sahip farklı markalara ait 17″ ve üzeri modeller an itibariyle 2.500-3.000 TL arası fiyatlara satılıyor.

Durum böyle olunca insan ister istemez kıllanıp “acaba bir pislik mi var?” diye düşünmeden edemiyor. Ben donanımdan pek anlamam, daha önce de hiç Packard Bell sahibi olmadım. Haliyle teknik servis kalitesi nedir, akarı kokarı var mıdır bilmem. O yüzden bu işten anlayan bilgisayar gurusu arkadaşların fikrini almak istiyorum. Bu makinanın fiyat-performans olayı hakkında fikir beyan edebilecek birileri var mıdır? Neden bu kadar ucuz satılıyor ve “varsın i5 işlemciye sahip olsun diğer özellikleri yeter” deyip bu makinayı satın almalı mıyım? Ayrıca aklınızda benzer özelliklere sahip, “Caner bu senin işini görür” diyebileceğiniz başka bilgisayarlar varsa her türlü önerinize açığım.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

47 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir