Bu kaçıncı hack Mynet?

mynet-hackedBiz bıktık usandık senin hacklenme haberlerine rastlayarak tebessüm etmekten, sen bıkmadın hacklenmekten yahu. Bu sefer de bir kaç lamer http://depo.mynet.com adresini hacklemişler. Güvenlik sistemin bu kadar mı yetersiz Mynet? Aslında doğru soru şöyle olmalı; bir güvenlik sistemin var mı Mynet?

Biliyorum iğrenç gelebilir fakat sevmediğim kurumların bu gibi yollarla zarar gördüğünü görmek haset dolu benliğimi garip bir şekilde mutlu ediyor. Yanlış anlaşılmasın elbette kimsenin ekmeğiyle oynanması hoşuma gitmez “aman mynet batsın” gibi bi düşüncem de yok fakat kullanıcıyı hiçe sayan salak saçma yapısı ve “yalan haberler yapayım, çıplak kadınlardan prim sağlayayım, mümkün olan her noktaya reklam yerleştirip aşırı derecede para kazanayım da gerisi d*tüme kadar” zihniyetiyle hala Türkiye’nin önde gelen portallarından biri olmasından nefret ediyorum.

27 Temmuz 2009 tarihli Mynet  hack ekran görüntüsü:
mynet-hacked

Evet bilgisayar tarihi benim de dikkatimden kaçmadı, bilemiyorum belki de ekran görüntüsü alan elemanın tarihi 1 ay geridir (ne alakaysa) bana ne canım ben de Plus Bilgi isimli web sitesinin yalancısıyım.

Kaynak:

http://www.plusbilgi.net/mynet-depo-hacklendi.html

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. UB dedi ki:

  Feyk değilse acı bir şey tabi. :)

 2. Caner Öncel dedi ki:

  Yok ya feyk olduğunu sanmıyorum, r10 dahil bir çok yerde bahsediliyor bu haberden.

 3. Burak dedi ki:

  Merhaba,
  Dostum öncelikle kaynak gösterdigin için çok teşekkür ederim. Ekran görüntüsünün sahte falan oldugundan bahsedilmiş. Ben konuyu yazdıgım anda site hala hackliydi :) . Hatta sonradan ögrendim ki, öglen vakitlerinde hacklenmiş. Yani öğlenden geceye kadar o index sitede durdu. Koskoca Mynet’in böyle kritik açıgı nasıl çözemedigi ise merak konusu…
  Bu arada hackli olan Mynet’in zone kaydını buldum.
  http://www.arabic-m.com/index.php?page=mirror&id=154696

  İyi bloglamalar :)

 4. Caner Öncel dedi ki:

  İşte budur, bilgiyi kaynağından aldık emin olduk :) Teşekkürler Burak.

 5. Cyborg dedi ki:

  ne alaka la :) iki tane soytarı çıkmış myneti ben hackledim diyor biz o mynetin ilk açılışından kapanışına kadar sohbet servisinde bulunduk 2007 yılında zeberus ekibinin gazabına uğradılar :) birileri çıkmış prim yapmaya çalışıyor oldu bende Associated Press hackledim amk :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir