Bu şarkıyı hatırladınız mı? (Ayça – Yıkılıyo)


Bir zamanların meşhur Tofita reklamlarını hatırlarsınız, hani memleketçe Ayça hanım kızımız sayesinde “degaje” tabirini öğrenmiştik (sonradan onu da yanlış öğrendiğimizi öğrenmiştik). Heh işte bu şarkı da o reklamın başarısı üzerine hazırlanmıştı. Adamlar resmen reklamın üzerine SEO çalışması yapmışlardı, ilgi çeken anahtar kelimelerin (bıyıklı, degaje, yıkılıyo) üzerine ilkokul çocuğu Türkçesiyle sözler yazıp önümüze koymuşlardı.

Peki beğenmiş miydik? Çok fena :)

Şimdilerde Ayça ne alemlerdeymiş diye şöyle bir araştırayım dedim de, zaman geçtikçe Kibariye’ye benzediğini farketmemle araştırmalarımı sonlandırdım. Ben kendisini bu klipteki haliyle hatırlamak istiyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. ahmettatar dedi ki:

  Hatırlıyorum ilk çıktığı zamanı bu şarkının bu kız Okan Bayülgen’in programında asistan falandı dimi eskiden.. Bu şarkıyı duyunca bıyık bırakmamaya başlamıştım senelerce bırakmadım bilinçaltıma ne gibi bir mesaj subliminal yönlendirme yolladıysa artık şarkı..:)) Degaje ne demekmiş bu arada Caner ben hala bu şarkıdaki anlamıyla kullanıyorum bu kelimeyi aydınlat lütfen bizi bu konuda..

 2. PixelMania dedi ki:

  üzüm üzüme baka baka kararır desek :D

 3. Caner Öncel dedi ki:

  Valla Ahmet o zamanlar baya baya bi tartışma konusuydu bu, yok degaje orası değilmiş broş üstümüymüş neymiş hiiç hatırlamıyorum inan :)

 4. nurkan dedi ki:

  ayça tekindor (seo ya katkımız olsun :D ) öğrenci iken istanbulda, ankarada hatta eskişehirde öğrenci barlarında şarkılarını dinlemişliğimiz vardı. bazen sıkı coverlarda yapardı. okandan sonra populer (!) olunca underground havası gitti sanıırım ama kibariye benzetmesi de baya ağır olmuş caner :) yok biz özledik nerelerde bu kız diyenler ise joomla tabanlı web sitesi olan : http://www.aycatekindor.biz/ adresini ziyaret edebilirler.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.