Bu yıl itibariyle hayatımdan çıkardığım tüm eski dostlarıma: Diyar Pala ft. Sansar – Şerefsiz

Diyar Pala ft. SansarŞerefsiz [Download] [audio:http://www.egonomik.com/mp3/rap/Diyar_Pala_ft_Sansar-Serefsiz.mp3]

2013 yılı insanları tanıma konusunda hayatımın dönüm noktalarından biri oldu. İnsan kaç yaşına gelirse gelsin kesinlikle tecrübesine, birikimine güvenip “ne oldum” dememeliymiş, bunu bir kere daha öğrendim.

Memlekette vuku bulan siyasi bir karışıklığın birey olarak üzerimde bu tür bir etki yaratacağına inanın ihtimal vermezdim. Çok değil birkaç ay öncesine kadar insanları inançlarına, siyasi görüşlerine göre ayırmayan, herkesin temelde samimi olabileceğine inanan biriydim. Şu anda ise hepsi bir kenara, kalbinde Allah korkusu olmayan kişiden kendi adıma hayır beklemiyorum ve kalan ömrümde de bu kişilerle olan ilişkilerimi minimum düzeyde tutmaya gayret edeceğim. Çünkü Allah’tan korkmayan insanın fırsatını bulduğunda ne kadar küçülebileceğini, insanlık, akrabalık, arkadaşlık ve ahlak gibi tüm değerleri nasıl bir kalemde silip atabileceğini, ayaklar alabileceğini üzüntü ve şaşkınlık içerisinde gözlemledim. Benim “Aman kırılmasın, aramız bozulmasın” diye kelimelerimi özenle seçerek yaklaştığım insanların, siyasi görüş farklılıklarımızı ilişkilerimizin önüne koymaktan, dahası kendi görüşlerini savunmak adına kalp kırmaktan, tüm ortak mazileri hırçın bir tutumla silip atmaktan asla çekinmiyor olmaları, 29 yaşında sahip olduğum bu ilişkileri bir kere daha gözden geçirme ihtiyacı hissetmeme neden oldu.

Şu yaşıma kadar 80 dönemi gibi olaylarda, Türk-Kürt kavgalarında asıl suçlunun hep kardeşler arasına nifak sokan, onları kutuplaştıran karanlık güçler olduğuna inanırdım. Ancak artık biliyorum ki esas suçlu onlar değil, karşılarına çıkan ilk fırsatta kardeşlerini düşman belleme potansiyeline sahip olan “şerefsiz” insanlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

12 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir