Bütün gün bu gürültüye katlanmak zorunda mıyım?

Yemin ediyorum bir gün İzmit’i terk edersem bunun başlıca nedeni buradaki gürültüye daha fazla tahammül edememem olacak. İşyerinin bulunduğu muhitte 7/24 çalışma var, sanki bilişim firması ofisinde değil de şantiyenin ortasında kod yazıyor gibiyiz. Hızar, kepçe, kazı sesleri bitmek bilmiyor. Evin bulunduğu yerde de asker uğurlamalarının, maç kutlamalarının, abartılı egzoz seslerinin ardı arkası kesilmiyor. Bir yandan kornalara basıp bir yandan havaya ateş ederek akşamları zehir ediyorlar. Davullu zurnalı açık hava düğünlerinden bahsetmiyorum bile.

Tüm bunlar yetmiyormuş gibi bir de mağazaların Pazar günleri tanıtım gürültülerine tahammül etmek zorunda kalıyorum. Bir olur iki olur üç olur ama her Pazar olmaz ki be kardeşim. Dinlenebildiğim tek gün bağıra çağıra beni yataktan fırlatma hakkını sana kim veriyor? Tamam ekmeğinin peşindesin ama her Pazar şu caddedeki mağazalar sırayla hoparlörü kapının önüne koyup bağırıp çağırsa buradaki vatandaşın hali ne olur? (ki zaten durum bu).

Senin satış yapabilme özgürlüğün benim evimde dinlenme özgürlüğümü taciz ediyor, ağzımın tadını, huzurumu kaçırıyor. Yahu hastası olan vardır, migreni olan vardır diye insan hiç mi düşünmez be arkadaş?

Evet biliyorum sizin orada da durum aynı. Hele bir İstanbul’a geleyim, hele bir X memlekete gideyim bunun alasını görürüm biliyorum. Ama olay o değil arkadaş, eğer toplumların kültür ve gelişmişlik seviyeleri diğer bireylere gösterilen saygı ile ölçülüyorsa, biz son derece cahil ve az gelişmiş bir toplumuz, olay bu.

Bir gün tepem atacak, “Atom fiziği de profesörlük de yerin dibine batsındeyip basıp gideceğim Karadeniz yaylalarına. Tek göz ahşap bir kulübeye yerleşip tezek yakacağım. Sonra mesleği bırakıp “itlik, kumarbazlık ve ahlaksızlık mesleğiöğrenirim, kafam rahat eder.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

14 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir