Çağının ötesinde komik bir reklam filmi: Erol Büyükburç ile Shubuo

2002 yapımı bu şaheserin “Shubuo” gibi Türkçe katili bir ürün için çekilmemiş olmasını dilerdim. Gerçi bu haliyle tam olarak benim mizah anlayışıma hitap ediyor, yani ben eldeki malzemeyle komik bir reklam filmi çekecek olsaydım üç aşağı beş yukarı bunun gibi bir şey çekerdim. Büyükburç’un “Lütfen, sadece kral yeterli” repliği, her sahne değişiminde kıyafetinin mantıksız biçimde değişmesi ve finalde verdiği tepki ciddi ciddi her izleyişimde tebessüm etmeme neden oluyor.

Siz de benim gibi eski reklamlara ilgi duyanlardansanız, diğer göz nurum olan Eskireklamlar.com‘dan bunun gibi daha bir çok kült şahesere ulaşabilirsiniz. Hatta beğendiğiniz reklamları Tvitleyip diğer insanlarla paylaşmak isterseniz inanın hiç sorun olmaz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. AHMET ISSEVER dedi ki:

    Gerçekten dediğiniz gibi buldum. Erol ağabey in ebedi gençlik sırrı bozulmamış. Esen kalınız

  2. Feyyaz Selmut dedi ki:

    Herşey ile ilgili paylaşım buluyorsunda Cumhuriyet Bayramı ile ufakta olsa sitende yer veremiyormusun beyim ayıp sana ben senin herşeye saygılı olduğunu sanırdım

  3. Çağatay Gülümser dedi ki:

    Yıllar evvel bu reklamdan etkilenip tüm servislere kayıt yaptırmıştım. 100 kontör yüklüyordum. 5 saniye sonra sıfırlanıyordu. Telefonumdan etmişti bu reklam beni. Shubuo, ah ah!

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.