Çaykur’un Didi isimli soğuk çay ürününü takdir ettim

didi-soguk-cay-ice-tea
Çaykur’un şu yeni Naciye Teyze’li Didi reklamına rastlamışsınızdır. Bana da geçenlerde arkadaşlar göstermişlerdi, sıcak bir reklam olmuş gerçekten çok hoşuma gitti. Bugün markette rastlayınca alıp bir deneyeyim dedim. Lezzet bakımından o alıştığımız markalarınkilerden biraz farklı, Çaykur’un bu konuda katetmesi gereken bir yol var gibi çünkü üründe demini almamış çay tadı var (bunu bir kullanıcı geri bildirimi olarak değerlendirirlerse ne ala). Ancak ben bundan çok Çaykur’un böyle yenilikçi bir girişimde bulunmasını ve özellikle “Ice Tea” yerine “Soğuk Çay” ifadesini kullanmasını takdir ettim. Evet ufak gibi görünen ancak pazarlama konusunda risk oluşturabilecek detay. Ben bunun altında yabancı hayranlığını, kompleksi elinin tersiyle itip kendi kimliğini ortaya koyan bir tutum görüyorum. Umarım diğer markalarımıza örnek teşkil eder.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

15 Yorum

 1. Muhammet dedi ki:

  Bu konuda ben de takıntılı olabiliyorum bazen. Ice Tea nedir arkadaş? Özünden kopmayacaksın. Takdir ettim.

  • Kemal dedi ki:

   üreten firmalar yabancı olması ve çıkış yerininde Türkiye olmamasından dolayı Ice Tea ( asıl özü o yani :) ) deniliyordu ki zaten bildiğim kadarıyla marka gibiydi o nestle mesala ice tea olarak değil de nestea olarak satış yapıyordu

 2. kralizasyon dedi ki:

  Ben uyuz oldum reklama.

  • ahmettatar dedi ki:

   Ürün güzel ama ben de reklama uyuz oluyorum şimdi yeni boyu çıkmış onun reklamına daha da uyuz oluyorum hayır kadın kazara yolda karşıma çıksa öldürmemek için kendimi zor tutarım.. Hadi diyelim çıktı karşıma öyle pis pis güldü kesin öldürürüm feriştahı gelse elimden alamaz.. O nasıl bir gülmedir arkadaş yaşlı kadınlardan tiksinir oldum ya kimseye bayram ziyaretine gitmedim kazara biri onun gibi güler elimde kalır diye ya..

 3. Bizimakin dedi ki:

  “Soğuk çay” ifadesi benimde gerçekten hoşuma gitti daha tatma imkanı bulamadım fakat tadının biraz farklı olacağını şimdiden tahmin ediyorum ama olsun, tek temennim sonu Cola Turka gibi olmaması :)

 4. Hasan dedi ki:

  Birçok firma ihraç ürünlerinde ihraç yaptıkları ülkelerin dillerini kullanıyor hatta ülkelerin kültürüne göre ürün isimlerini belirliyor. Bizim ürünlerimizi yabancı adlarla kullanmamız saçmalığın daniskası.
  Böylesi güzel adımlara ihtiyaç var, alışkanlıklardan doğan gizli dayatmaya rağmen alınmış cesurca ve güzel bir karar.

 5. Muhammet dedi ki:

  Bize o hoparlörden bahsetsene. :)

 6. Özgen ŞERMET dedi ki:

  Naciye teyze böyle yapacan didi bizde yaptık. :) yapmışlar güzel olmuş özgün olmuş tebrikler…

 7. Muhammet dedi ki:

  Hoparlörün çokzeeeeelll hehehehe :) :) hehe :) :). (uykum var)

 8. Burak dedi ki:

  Soğuk çayları seven biri olarak açıkçası bende çok merak ediyorum tadını.

  Soğuk çay demelerini bende yeni farkına vardım ve takdir ettim helal olsun.

  Bu arada hakkat cola turkaya ne oldu ya kayboldu gitti.

 9. Halil İbrahim dedi ki:

  Bugün bişey varmış gibi şişenin büyük olduğunu görmeme rağmen 3 çeşidini de aldım (Bergamot,Limon,Şeftali).Sonrasını siz düşünün. Siz siz olun denemek için 1 teneke alın. Fazlası zarar

 10. Korhan dedi ki:

  gittiğim marketlerde henüz denk gelemedim merak ediyorum halen… son günlerde günde 1 lt den fazla ays ti tüketiyorum. (bakalım neremize ne olacak) bunların kutuları kaç ml acep.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.