Cep telefonlarınızın güvende olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Güvenlik yazılımları uzmanı Trend Micro durumun hiçte öyle olmadığını göstermek üzere son derece güzel bir video hazırlamış. Eğer bir akıllı telefon kullanıcısıysanız bu videoyu mutlaka izleyin ve indirmek üzere olduğunuz uygulamaların talep ettikleri izinleri onaylamadan önce bir kez daha düşünün.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. Murat ALABACAK dedi ki:

    Videonun üstüne söylenecek söz yok, ama insanlar işin sistemin mantığını anlamak zor geliyor. Onlara sadece nasıl kullanacağını gösterirsen, en pahalı telefonları elinden düşürmez.

  2. Burak dedi ki:

    Gösterilen cihazların aslında Android olduğuna dikkat çekmek isterim. Amacım fanlık yapmak değil,mobil cihazların güvenliği ve geliştiriciliği ile ilgili katıldığım bir konferansta öğrendiğime göre,Apple,Appstore a koyacağı her uygulamayı ortalama 1-2 hafta arasında incelemeden geçirdikten sonra izin veriyor,ancak Android de böyle bir güvenlik önlemi yok. Bu nedenle telefonunuz jailbreak yapılması öneriliyor. (ben jailbreakli kullanıyorum gerçi :) ) Garanti bankasının uygulaması bile “telefonunda jailbreak var hacı bence girme yani bilgilerini,benden söylemesi” diyor :)
    Not: jailbreak ile Apple ın onaylamadığı yada incelemediği uygulamalar,araçlar,programlar yükleyebiliyorsunuz.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.