Çin malı çakma harici disk (v2 Ultimate)


Adamlar şundan beri işleri iyice büyütmüşler. Harbiden ne pis millet lan şu Çinliler, oturmaları kalkmaları dünyaya zarar anasını satayım.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

15 Yorum

 1. Uğur Dalkıran dedi ki:

  Somun ve cıvatayla ilerliyor adamlar. :) Onlar olmazsa çalışmıyor muymuş? :) Yoksa ağırlık yapsın diye mi koymuşlar. :D

 2. aorhan dedi ki:

  yakında bunlar o titreşim hissi içinde içine bir ekipman koyar orjinal çin malı diye satılır :D

 3. il.ya dedi ki:

  Artık her hangi bir çin malı ürün, cihaz vs. gördüğümde bu kareler gelicek aklıma kesinlikle :D ve oradan koşarak uzaklaşıcam :D

 4. ahmettatar dedi ki:

  Caner şimdi Çin malı ürünün de bir kalitelisi bir kalitesizi var adamlar fason iş yapıyorlar yani misal Türkiye’den bir uyanık gidip diyor ki bana en ucuza kaça yaparsın bu harddiskin benzerini diyor orjinal markayı gösterip.. Çinli imalatçıda diyor ki sen kaç lira verirsen ona göre yaparım diyor 1 dolar içindeki flash belleğin maliyeti fifty centte dış kutusunun maliyeti alt limit 1,5 dolar olur diyor fazla para verirsen daha kalitelisini de yaparım diyor adam da yok napıcam kalitelisini ben süpermarketlere vericem 10 dolardan tanesini diyor Çinli firma da iyi tamam diyor naapsın adam.. Şu an Türkiye de en tanınmış markalardan biri olan Arçelik, Beko firmalarına yıllarca ürün üretmiş bir firma olan LG firması, sonra Daewoo firması Kore firmaları onların yaptığı ürünlerde Çin malı sayılıyor ama adamlar global firmalar misal Hisense markası mesela o da Türkiye’de bile satılıyor ama öyle dandik ürünlerde üretmiyorlar… Şu an evimizde kullandığımız onlarca elektrikli ev eşyasının çoğu made in PRC.. Vantilatörler, kettlelar, süpürgeler, ampuller, musluk bataryaları bile.. Yüzde yüz Türk markası olan birçok firma gidip Çin fabrikalarıyla anlaşma yapıp Çin’de ürettiriyor çoğu ürünü.. Daha ucuza mâl ediyor.. Eğer çok iyi organize edilmiş bir fabrikanız yoksa üretim aşaması gerçekten sorunlu olabiliyor.. Diyelim kiçik bir vidanın gireceği delik iyi açılmamış kalıbı hatalı tüm ürünler tekrar banta girmek zorunda kalabiliyor bu da ekstra mesai ekstra masraf demek bu tür ekstra giderleri bir başka üreticiye yıkmak hem de anlaşılan tarihte malı teslim alma koşulu koymak hatalı ürünlerin iadesinin söz konusu olabilmesi bizim üreticiyi zahmetten kurtarıyor yok işçilere maaş ver yok zam istesinler yok mesai ücreti istesinler yok mallar yetişmedi gibi sancılardan kurtarıyor… Bizim işçimiz saat 7 dedin mi ceketini alır gider kalırsa ekstra para ister öyle az buz bişeyde istemez.. Ama adamlar sistemi kurmuş gece vardiyası var adamlarda gündüzcüler gidiyor gececiler geliyor bizde kimse gece fabrikada çalışmaz.. Tenezzül etmez.. Onlarda öğrenciler yada iki işte birden çalışanlar hep fabrikalarda geceleri.. Pastahanelerde fırınlarda zor çalışıyorlar bizimkiler onlara bile şaşıyorum vallahi nasıl kabul ediyorlar diye..

 5. ahmettatar dedi ki:

  İşte o da Çin firmasının değil onu ürettirip Türkiye’ ye orijinal ürün diye satmaya çalışan şerefsizin ayıbı Caner.. Yani misal bizim tekstilciler BOSS, ADİDAS, ZARA, BURBERRY, LACOSTE, LEWİS gibi firmaların ürünlerini kendileri üretip ondan sonra imitasyon ürün satan mağazalara ne bileyim işportacılara dağıtıyor ya Çin de ki durum öyle değil Çin firması sadece üretiyor satan siparişi veren gene bizim taklitçi zihniyetimiz olmuş oluyor daha fazla para kazanmak için elinden geleni yapan uyanık geçinen hakyiyen işadamı bozuntularının suçu oluyor bence.. Ben şahsen sokakta satılan herşeyden kıllanırım acaba çalıntı mal mı birinin hakkını mı yemişler diye kıllanırım eğer o yolda satan adam birinden çaldıysa ve sokakta kolayca elden çıkarabilecekse bir daha çalmaya çalışacaktır bunun olmaması için satın almam çalıntı olduğunu düşündüğüm şeyi.. Taklit ürün de almamaya özen gösteririm ki satılmasın adamlar da birdaha üretmesin diye ama bütçesine uygun olduğundan taklit ürün almayı tercih edenler çoğunlukta bu yüzden engel olamıyoruz eğer kimse satın almazsa adamlar da üretmez ama Çin fabrikası ne istenirse onu üretiyor bizim gereksizlerin taklit ürün istemekten vazgeçmesi lazım yani.. Bak bir de değişik bir durum sözkonusu daha önce anlattım mı bilmiyorum.. Ben askerdeyken Mardin’de mp4 playerlar satan bir yer vardı 4-5 tane bilinmedik markalardan aldım kullandım askerdeyken pek uzun süre dayanmıyor neyse birgün son aldığımda bozulmuştu gittim çarşıya çıkınca farklı birşey göster dedim 25 çeşit SONY markalı made in PRC mp4 player gösterdi.. Ben de Sony mp4 player üretmiyor ki ya dedim sonra beğendiğim 1 tanesini aldım neyse aradan aylar geçti.. Teknoloji dergilerinden birine abone olan bir arkadaşım var onun yanındayım askerlik bitmiş gelmişim sık sık gidiyorum o arkadşın yanına o teknoloji dergilerini okuyorum… Bir gün ben ordayken yeni sayısı geldi açtık beraber bakıyoruz Sony ilk MP4 playerini tanıttı diyor baktım o Mardin’deyken adamın bana gösterdiği modellerden biri aynı renk tasarım bu ne lan dedim kendi kendime nasıl olur bu ya dedim.. Sonra şöyle bir durum canlandırdık o arkadaşımla hani pc programlarında beta sürümler oluyor ya.. Ben ve arkadaşım şöyle düşündük bu SONY gibi markaların sahip olduğu teknoloji öyle herkeste yok bunların ürünlerinin sahtesini üretmek zor bizce bu adamlar gidip bir şekilde onlarca model ürettiler sonra made in PRC diye yazıp dağıttılar beta ürün olarak yani ve içlerinden en çok beğenilen en az sorunlu ürünü dünyaya tanıttılar bence bu adamlar kesinlikle bu şekilde çalışıyorlar.. 25 çeşit Sony markalı MP4 player gördüm ve üstünden 8 ay geçtikten sonra o gördüklerimden birini SONY ilk Mp4 playerini dünyaya tanıttı diye haber okudum bu ne perhiz bu ne lahana turşusu..

 6. suat dedi ki:

  genede allah razı olsun. kiloyu dengelemek için araya somun atmışlar. haram yemiyolar

 7. Özgen ŞERMET dedi ki:

  ÇİN MALINA KÖTÜ DİYENİN ÇİN SEDDİNDEN HABERİ yok desek yeridir.

 8. yusuf dedi ki:

  i phoneda çinde üretiliyor siz ne derseniz adamlar onu yapıyor kısaca ne kadar ekmek okadar köfte (bide bizim experi casper i beğnemezler)

 9. PaRSeF dedi ki:

  bu çinliler adamı öldürür ya =))

 10. Kenan dedi ki:

  oha lan gerçek mi bu :))

 11. Kemal Ersin dedi ki:

  Şaka maka Adamlar somun civata derken uzaya istasyon kurdular. Bizde ürettikleri ürünlere hayran hayran bakıyoruz burada olduğu gibi. Bir çin klasiği.

 12. ahmet dedi ki:

  Hadi yine iyisiniz kaplanmış somun civata göndermiş adamlar. Ya içine taş koysalardı. İçinde emek var bunun :P :D

 13. Mücahit YEŞİL dedi ki:

  Ahmet abi ne içtin sen böyle bea vala yoruldum beynim kaldırmadı :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.