Çin’de chopstick ile hırsızlık yapan yankesiciler

O iki salak saçma çubuğu senin benim elime verseler bırak herhangi bir nesneyi tutmayı adam akıllı dolma bile yiyemeyiz. Adamlar çocukluklarından beri hem de pirinç gibi tane tane bir gıdayı onlarla yedikleri için ustalaşıyorlar tabi. Arsız herifler tereyağından kıl çeker gibi cep telefonu çekiyorlar.

Bir an “Ulan burada olacaklardı var ya millet ağızlarını yüzlerini kırardı bunların” diyecek oldum da sonra aklıma Kadıköy’de yakaladığım eleman geldi, ben önde o arkada, elini cebime sokmuş biçimde baya baya boğaya doğru yürüyorduk ve çevreden tek bir Allah’ın kulu da çıkıp “Hop birader yankesiliyorsun” demediydi. İnsanlık bitmiş arkadaş ne yapacaksın.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. ahmettatar dedi ki:

  Senin başına gelen olay da çok tuhaf bu videodaki anlar da çok tuhaf ben herhangi birinin dolmuş otobüs dışındayken bana o denli yakın mesafede durabildiğini hatırlamıyorum ya.. Sokakta yürürken falan etrafım hep açık olur nedense.. Askerdeyken sıralı halde dizildiğimizde bile tüfeği omzuma asarken birini yaralarım diye arkamdakiler biraz fazla aralıklı dururdu bana..:) Sanırım kaşım gözüm ayrı oynuyor ondan mütevellit vallaha hiç hatırlamıyorum bana birilerinin o denli yakın mesafede durduğunu ki arkamda birisi olduğunu hissedersem çok kıllanırım huylanırım elimin ayarı kaçar onu da biliyorum sanırım başkaları da biliyor bunu ondan yanaşmıyor kimse..:)

 2. Hasan dedi ki:

  @Caner hatırlarsın biz küçükken tv lerde şöyle haberler yapılıyordu; “Olumsuz bir olay yaşayan insanların başına sadece bizim ülkemizde kalabalık toplanıyor, diğer ülkelerde böyle şeyler yok”. Demek ki o dönemin sözde ileri görüşlü medyası ve onların diğer alanlarda faaliyet gösteren kolları başarıyı elde ettiler. Duyarsızlaşıp insani değerlerimizi yitirerek çağdaş dönemi bizde yakaladık!

 3. Serdar Erman dedi ki:

  @Hasan İyi ki varsınız ya ne diyeyim. Nereden, neler çıkardın helal olsun.

  • Hasan dedi ki:

   @Serdar Erman, @Caner’in ikinci paragrafıyla bağlantılı düşüncemi yazdım. Bende böyle bir düşünceyi canlandırdığına göre bana göre olan bir şeyi yazmış olmalıyım. Kaldı ki o dönemlere dair günümüz uzmanlarının bazı makale ve düşüncelerini arada takip edip incelemenizi tavsiye ederim. Hiç bir dayanağı olmayan ve olmadık yere sırf muhabbet olsun diye aktardığım ifadeler olmadığını göreceksiniz. Haber programlarının dahi halka neleri empoze etmeye çalıştığına bakmak lazım.
   Ha belki diyebilirsiniz ki konu muhabbet olsun diye paylaşılmış sen bambaşka boyutuna değinmişsin. Bu yönüyle haklı olabilirsiniz.
   Son olarak, dediğiniz gibi iyi ki varız, o halde düşüncelerimizi aktarmalı ve birbirimize saygı duymalıyız :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir