Çinliler neden uğursuz insanlardır (+13)


Bu video sayesinde Çinlilerin neden uğursuz bir millet olduğunu ve onlardan neden nefret etmemiz gerektiğini bir kez daha hatirliyoruz. Kimse kusura bakmasin ama başka hiçbir toplumda el kadar çocuğa halka açık yerde işkence yapılırken insanların bu şekilde kayıtsız kalacağına ve hatta gülerek izleyeceğine inanmıyorum.

Aşağılık köpekler.

Uyarı: Video vicdan sahibi her insani rahatsız edecek görüntüler içermektedir, izlememeyi tercih edebilirsiniz.
Küçük çocuğa Çin işkencesi (+13)

Haber detayları:
http://www.haber7.com/video-galeri.php?cID=13418

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

22 Yorum

 1. deniz dedi ki:

  bu haberi okumuştum,
  hırsızlık yapan çocuğa yapılan işkence bence çinlilere özgü değil bize has bir kültrü diye biliyorum .
  bilirsinizki linkini bulmaya çalışıyorum baklava çaldığı için 19 yıl yatan genç, çerez çaldığı için parmakları (2 serçe parmağı) kesilen küçük bir çocuk ve buna benzer bir çok vaka
  ben kısaca çinliler demek yerine insanlar demeyi tercih ederim
  ve inanıyorum ki bizim kültürümüz çinlilerden daha vahim durumdadır. 

 2. UB dedi ki:

  İçim acıdı.

 3. kadir dedi ki:

  Açıkcası ne olduğu konusunda bir bilgi yok çocuğun “Uygur” olduğu sanılıyor, yazmışlar siteye ama doğruluğu soru işareti ! 
  Deniz kültürümüzün vahimlik birşeyi yok ancak giderek vahimleştiği gerçek… Hukukun saçma sapan işlediği bir ülkeyiz ve nedense düzeleceğini hiç sanmıyorum bu ülkede yoksulun, fakirin – fukaranın ekmek parasını çalan adam kral gibi yaşarken, baklava çalan adam 19 yıl hapis cezası alır.

 4. Caner Öncel dedi ki:

  Abi kimin çocuğu olduğunun bir önemi var mı? Ha Kızılderili olmuş ha İrlandalı, çocuk çocuktur. Ayrıca Deniz kusura bakmazsan sana katılmıyorum.. Valla ne yalan söyleyeyim işin doğrusu katılmak istemiyorum…

 5. Pesimist dedi ki:

  @deniz
  bizim kültürümüzde o çocuğa çaldığından ikram edilir ki çalmaya mahal verilmesin, senin bahsettiğin hukuk denilen adaletsizlik sisteminin saçmaladığı noktalardır.  

 6. Qwert dedi ki:

  Yaşına bakmadan “dişi” olan herşeyin ırzına geçebilme potansiyeli olan insanlardır bunlar. Dünyanın süperi olduğuna aldanmayın. Fabrikalarında çalıştırdığı işçilerin durumlarına hallerine bi bakın. Ciğerleri beş para etmez

 7. bymfy dedi ki:

  Deniz bey amca Bizim kültürümüz derken her toplumda pürüz vardır o da çoğunlukla birey veya gruplardır bizim insanları bazıları kötü desen neyse ama sen direk olarak dünyanın en hoş görülü toplumuna(Hepsi değil tabi) laf ediyorsun ve bunu yaparken ayrım yapmadan herkesi içine alıyorsun bu çok saçma. çinliler ne katliamlar yaptı onların çoğu hayvandan beter her şeyi yerler (Hepsi değil tabi).

 8. Enes dedi ki:

  Şerefsiz köpeklerden beter mahlukatlar!!!!!! Çocuğun ne günahı var Allah belalarını versin . Bazen şeytan bile insanlardan korkuyor. Haınler (Yorumu yazanlara demiyorum)

 9. deniz dedi ki:

  @ arkadaşlar
  bizim kültürümüz derken, azınlık olmayan çoğunluk olan tarafdan bahsettim siz genelleme olarak düşünmektesiniz. Ben ise çoğu demekteyim
   

 10. asie dedi ki:

  herşey yine biz yetişkinlerde bitiyor yada başlıyor mutlaka onu o suça yönlendiren biri vardır sonuc ceza bumu olmalı ASLA ne tür bir ırk millet olursa olsun seyrederken içim acıdı çok küçük daha iyi bir ellerde belkide çok iyi bir yetişkin olmanın adımları attırılabilir haa bunları çinliler anlarmı bana göre anlamaz ayrımcı değilim ama orijinal bişey yaratmak yerine herşeyin kopyasını yapan bu insanlardan ne bekleyebilinir ki çok üzücü…

 11. Mahmut Yaşar dedi ki:

  Haber sitesine girip ayrıntıları okuyunca daha fazla sinirlerim tepeme çıktı >:(
  “Youtube’a 15 Temmuz?da eklenen bir videoda, küçük bir çocuk bir grup tarafından insafsızca dövülüyor. Çocuğun Uygur, dövenlerin Çinli olduğu iddia ediliyor.”

 12. ahmettatar dedi ki:

  Bence haber saptırılmış, benim anladığım kadarıyla da çocuk hırsızlık yaparken yakalanmış ve bunun yanlış birşey olduğunu anlaması için ellerine basıyorlar, şeriat ile yönetiliyor olsaydık (İran’daki gibi) direkt hemen elleri kesilirdi o çocuğun, onlar sadece ayaklarıyla basmışlar düşünsenize o çocuğun çalmaya çalıştığı sizin motosikletiniz olsaydı (Yıllarca para biriktirip aldığınız , para kazanmanıza yardım eden aracınız olan motosikletiniz olsaydı) siz ne yapardınız acaba?? Şahsen çocuk onu çalıp götürseydi sonra ben biryerde rastlasaydım ellerimle boğardım hiç düşünmeden yaşamasın daha iyi başkalarına zarar vereceğini bildiğim biri.. 19 yıl yatan çocuğa gelince o işin iç yüzü başka, Çocuğun yakınen tanıdığı isimler kırmızı bültenle aranan adamlarmış, Çocuğu bir süre sorgulamışlar ama çocuk hiçbir şekilde bilgi vermeyince, ileride istihbarat kaynağı olabileceği için o kadar süre mahkumiyet verilmiş hani çocuk sıkılsın da bilgi versin, tüm bildiklerini anlatsın diye..

 13. Caner Öncel dedi ki:

  @ahmettatar Öncelikle İran’da uygulanan şey şeriattan ziyade “İran kanunları” olarak nitelendirilebilir zira şeriat “hırsızlık mı yaptı? kesin ellerini” demez, insanlar İran’ın kendi yorumlarıyla uyguladığı yaptırımlara bakarak şeriatın bu olduğunu zannediyorlar ancak İran yönetimi sünni bile değil şiidir. 

  Bir çocuğa hırsızlığın kötü bir şey olduğunu öğretmenin de ona “ibret olsun” diye işkence yapmaktan çok daha farklı yolları vardır. Haber saptırılmış olsa da, altında farklı sebepler yatıyor olsa da bir çocuğa böyle muamele ediliyor olmasının hiç bir makul açıklaması olamaz. 

 14. ahmettatar dedi ki:

  Tabii ki yapılan şeyin yanlış olduğunu düşünmekte özgürsün Caner, bende tasvip ettiğimi ima etmedim ama olağan bir durum olduğunu, etraftakilerin neler hissettiğini anlatmak istedim bence normal.. hem çocuk yaygara koparıyor o kadar şiddetli bir durum yok bence videoda işkence falan.. Bence çocuk için bundan daha iyi bir ders olamazdı bir daha çalarken aynı durumun tekrarlama ihtimalini muhakkak düşünecektir.. Şeriat kavramına bakışım hakkında söylediklerinde haklısın ama hırsızlık yapan el kesilir bu Osmanlı zamanında da öyleydi bildiğim kadarıyla yani sadece İran’da değil.. Bence videodaki çocuğu asıl rahatsız eden şey elinin acıması değil birden fazla insanın ona yüklenmesi, asıl ruhsal darbeyi o vuracak yani.. Necla Nazır mıydı bir filmde bir çukurda taşlanıyordu birsürü adam tarafından yoksa sevgilisimiydi hatırlayamadım bak… Neyse yani dediğim bence normal bir durum benim içim cız etmedi yani.. Kadıköy de Çocuk Esirgeme Kurumunda kalmıştım geçmişte bir dönem orda yeni oraya getirdikleri adamları yahut akli dengesi yerinde olmayan kendi kendine banyo yapamayan çocukları ilaçlıyorlardı  önce beyaz bir tozla sonra tazyikli soğuk suyla duruluyorlardı o sahne içimi acıtmıştı işte.. (Rambo filminde de vardı sanırım aynı sahne) Yani bence bilinçli olarak yapılan şeylerin sonuçlarına katlanmalı insanlar ama bilinci yerinde olmayan birine yahut sana mahkum olan birine hor davranmak hoş değil bence..

 15. ahmettatar dedi ki:

  http://www.mumsema.com/islam-hukuku/33631-osmanlinin-yukselme-donemi-ile-gunumuz-ceza-uygulamalarinin-mukayesesi-i.html
  LİNKTEKİ 3.kısıma kadar olanları okursan şeriat kanunları denen şeyin Osmanlı devletinin belirlediği anlaşılıyor bende şimdi öğrendim sayende teşekkür ederim 3.kısımda hırsızlık haddi diye birşey var elin kesilmesi için çeyrek dinar altın değerinde bir şeyin çalınması gerekliymiş Maide Suresinin ilgili ayetide var

 16. ufuk dedi ki:

  ahmettatar şimdi öyle kurandan sadece bi kelimeyi bulup yazınca örnek gösterince çok farklı yerlere çıkar kuran bir bütündür yorumlarken genele bakacaksın ki bende yorumlayacak bilgiye sahip değilim yanlışım olabilir ama islam da komşusu aç yatarken kendisi tok atan bizden değildir diyor bu el kesmekten daha kötüdür inanan için senin hayatta kalmak için çalmışsan onda günahkar olan sen değilsin sana yardım etmeyenlerdir eli kesilecek olan onlardır he adam zevk için çaldıysa tövbe eder bağışlanır günahı ne olursa olsun yüce  Allah tövbe edeni affediyor  Allahın affettiğini kul mu cezalandıracak?.Ama dönemin şartları göz önüne alındığı zaman tövbesini bozup bunu sürekli hale getirenlere belki ceza uygulandırılırmıştır.ama dönemin şartları göz önünde tutulmalıdır.Tıpkı peygamberimizin dul kadınları  kimsesiz kızları başkalarında koruma amacıyla onlarla evlenmesini şimdi farklı yorumlayanlar gibi düşünebiliriz halbuki elini sürmemiştir onlara.Onlar şimdikiler gibi zevk için evlenmediler çok sayıda kadınla, günümüz şartında olsa belki çok farklı olacaktı tek eşlilik olacaktı ince işler bunlar.kaldı ki o çocuk daha sübyan  kurana göre ceza ehliyeti bile  yoktur belki.bir şey hakkında konuşurken çok ince düşünmek lazım kaldı ki bu kuran gibi bir kitap daha dikkatli olmak gerekir.benim yazdıklarımda doğru olacak diye bir kaide yoktur çünkü kuranı kerim gibi bi kitabı yorumlayacak vasıf yok bende.biraz daha dikkat etmek lazım.Benimde belki bir şeyim çalına  böyle tepki vereceğim ama çevredeki tüm insanlar yapılanlara böyle tepkisiz kayıtsız kalırlarsa toplumun temelinde vicdanında bir sorun vardır demek ki.

 17. Kamil ABALI dedi ki:

  Sayın ahmettatar, buradaki mesajımı sonuna kadar okumanızı istiyorum.

  Yorumlarınızı okumadım, fakat çocuğa yapılan cezanın doğru olduğu düşüncesindesiniz. Hani “çocuk aklıyla iş yapılmaz” falan filan böyle sözler vardır. Bunlara “atasözleri” diyoruz biz Türkiye’de. Oradaki çocuğun yapabileceği hırsızlığın cezası asla ve asla herkesin gözü önünde böyle bir işkence olmaz, olamaz. Oradaki çocuğun neden hırsızlığa başvurduğunu da düşünün o zaman. Gayet detaylı düşünüyor herkes. Ya birisi zorladı, ya da kendi kendisini zorladı. Mafyalarda olabilir o çocuk hırsızlık yapması için zorlanıyor olabilir. Ya da “annesi ölüm döşeğindeyken ona bakacak kimsesi yoktur. İlaçları almak için başvurmuştur”.  Ben o çocuk suçsuzdur demedim. Suçlu. Ama orada ağlayan, etrafa bakışlarıyla “yardım edin” mesajı veren bir çocuk. Ellerine basılıyor sanırım videoda. O 70 kiloluk adam küçücük ellerin üstünde nasıl durabilir. Sana soruyorum 70 kilo kaldırabilir misin? 2 Elinide kullanarak. Yapamazsın, o da yapamadı. Ellerinin verdiği acıyla daha da bağırdı. Asil Türk soyunun zamanında bu milleti neden ortadan kaldırmaya çalıştığını anlamadınız değil mi? Neden yüzyıllar boyunca çinliler en büyük düşmanımızdı? Anlamadınız. Onlar öyle bir millet ki, Buda’nın kendilerine önderlik ettiği dönemde yazdığı el kitabında “Asla bana tapmayın, benimle birlikte ona tapın.” demesine rağmen buda’yı tanrı etmiş insanlardır. Bunlar aslında o kadar zeki bir millet değiller, zeki bir millet olsalardı balığı pişirip yerlerdi. Yıl 2011. Sonraki sene “maya takviminin sonu” olan sene. Siz hala altın çalan elin kesilmesinden bahsediyorsunuz. Şimdi sizi uzun bir hayal dünyasına yollardım ama bu kadar yeter. Yinede deneyin ama “o çocuk sanki sizmişsiniz” gibi.

  Yaşasın Türk Irkı! 

 18. muhammet dedi ki:

  çocuğu boş yere linç etmezler diye düşünüyorum. mutlaka bişey yapmıştır, belki hırsızlık yapmıştır, belki başka bişey. ama bunun adaleti var cezası var…

 19. Kamil ABALI dedi ki:

  “Çocuk suçluysa linç edilsin gibi mantık yok” olamaz. Kızına tecavüz etsede onun bu derece acı çekmesi için “linç” etmezsin, edemezsin vicdanın el vermez biz müslüman bir milletiz

 20. Tolga dedi ki:

  Bence artık şu ülkelere, illere, şehirlere göre ayırmayı bıraksak daha iyi olucak..
  şerefsiz insanlar her yerde var, o şerefsizler yüzünden hepsi kötü olarak görünüyorlar, babası kötü diye oğluda kötü olucak değil yaa olabilirde olmaya bilirde onlar şerefsiz işte sanki bizdede yok böyle şerefsizler.

 21. ümit dedi ki:

  muhammet
  bi çocuga işkende etmen için sana ne yapması lazım? en kötü ne yapabilir.
  .Bir hiroşimam olsaydı keşke.

 22. ahmettatar dedi ki:

  arkadaşlar ne işkencesinden bahsediyorsunuz siz ya video totalde 2 dakika 18 saniye 4 defa eline ayağıyla basıyor bu işkence sayılmaz ki ne gereği var abartılı bir kelime kullanmanın bu hassaslıkta neyin nesi hırsızlık yapan cezalandırılır arkadaşlar öyle yada böyle dava açıp hapishaneye girmesine neden olsalardı daha mı iyi olurdu yahut biri gelip sizin için önemli olan birşeyi çalsa nasıl tepki verirsiniz ya küçücük çocukmuş benim laptopu çalan canı sağolsun mu diyeceksiniz gerçekçi olun lütfen sizde sinirleneceksiniz yakalarsanız siz daha fazlasını yapacaksınız ama Türkiye’de halk yakalayamıyor hırsızları işte gerçi polis de çok ilgilenmiyor ya neyse.. Çok fazla hırsızlık yaşanıyor Türkiye’de çoğu insanımız şikayetçi bile olmuyor biliyor bir sonuç alamayacağını.. Benim bir akrabamın evine girdiler geçenlerde laptopunu cüzdanındaki tüm parasını alıp kaçmışlar binanın girişindeki marketin güvenlik kamerasından izledik ki,  iki tane çocukmuş yan binada inşaat vardı ordan akrabamın oturduğu binaya sarkmışlar sonra evin açık balkon kapısından girmişler..  Bulsam geberteceğim valla çocuk diye tolerans mı göstereceğim?? Elbette hayır!! Cezalar bunun için verilir, çocuk yada değil.. önemli olan o değil suç işleyene caydırıcılığı olan bir ceza verilir ki aklına esen bu suçu işlemeye kalkmasın yoksa ne olur toplumun hali güvenliği herşey çığırından çıkar bir anda.. Ben hiçbir konuda çocuklara yahut bir başkasına tolerans gösterilmesi gerektiğini düşünmüyorum bahanesi ne olursa olsun suç işlediyse ve yakalandıysa cezalandırılmalı, misal güvenlik güçlerine taş atan çocuklar oluyor ya bazı gösterilerde bence hepsi yakılmalı onları buna alet edenlerde bu sonuçla karşılaştığında biz ne yaptık demeli..

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir