Çinlilerden insanlık dışı bir icat: Canlı hayvanlardan yapılan anahtarlıklar

Yine Çinliler yine Çinliler… Sonra ben bu çekik gözlüleri hiç sevmiyorum deyince ırkçı olduğumu söylüyorsunuz. Öyle çok duyarlı, çiçek atan tanklar modunda bir insan evladı değilim ancak içine canlı hayvanlar koyulmuş anahtarlıklar satan bir herifçioğluna denk gelseydim, oracıkta ümüğüne çöker tezgahını da uygun bir yerine monte ederdim.

Bu nedir lan? İnsanlık mı şimdi bu? Hadi üretenler şerefsiz de satın alanlara ne demeli? Neticede talep var ki üretiyor şerefsizler. O hayvanın o küçücük şeyin içinde açlıktan, susuzluktan, kendi dışkısında boğulup öleceğini hiç kimse mi umursamaz?

Şu insanoğlundaki kibire bir bak hele ya. Doğanın kendisi kadar, hatta kendisinden daha fazla sahibi olan canlıları anahtarlık yapıp göt cebinde taşıyabilme hakkı olduğunu düşünüyor. Ben akvaryumların, kuş kafeslerinin bile tartışmalı olduğunu düşünen biriyim, böyle bir şeyin dünya üzerinde insan diye nitelendirilen sefiller tarafından yapıldığını görmek gerçekten çok ağır geldi.

Canlı hayvanlardan yapılan anahtarlıklarCanlı hayvanlardan yapılan anahtarlıklarCanlı hayvanlardan yapılan anahtarlıklarCanlı hayvanlardan yapılan anahtarlıklarCanlı hayvanlardan yapılan anahtarlıklarCanlı hayvanlardan yapılan anahtarlıklarCanlı hayvanlardan yapılan anahtarlıklarCanlı hayvanlardan yapılan anahtarlıklarCanlı hayvanlardan yapılan anahtarlıklarCanlı hayvanlardan yapılan anahtarlıklarCanlı hayvanlardan yapılan anahtarlıklarCanlı hayvanlardan yapılan anahtarlıklarCanlı hayvanlardan yapılan anahtarlıklarCanlı hayvanlardan yapılan anahtarlıklarCanlı hayvanlardan yapılan anahtarlıklar

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

 1. hakan dedi ki:

  Bunlar maalesef insanlıktan ve merhametten nasibini almamış vahşi ve adi bir ırktır. İnsan ister istemez üzülüyor ve bu zalimlere sinirleniyor ama ahiret inancı insanı teselli ediyor. Konuyla ilgili birkaç Hadis:

  “Allah, merhametli olanlara rahmetle muamele eder. Öyleyse, sizler yeryüzündekilere karşı merhametli olun ki, semâda bulunanlar da size rahmet etsinler. ” (Ebû Dâvûd, Edeb 58; Tirmizî, Birr 16)

  “Bir kimse haklı bir sebep olmadan bir serçeyi öldürürse o hayvan, Kıyamet gününde fer­yad-ü figanıyla Allah’a gelir ve: ‘Yâ Rabbi, falan adam bir yararı olmadan (yok yere) beni öldürdü!’ der.” (Nesâî, Dârimî)
  “Her kim, bir serçeyi ya da ondan büyük bir hayvanı haklı bir neden olmadan öldürürse, yüce Allah, Kıyamet gününde onu ondan sorar.” Hayvanı öldürmek için haklı sebep nedir? Diye sormuşlar. Peygamber: “Hayvanı kesip yemendir, başını kesip ortalıkta bırakman değildir!” (Nesâî).

  “Kıyamet gününde boynuzsuz hayvan, (kendisine tos vuran) boynuzlu hay­vandan hakkını alacaktır”

  Son Hadis gösteriyor ki değil sadece insanlar, hayvanlar dahi birbirlerine yaptıkları zulümden hesaba çekilcek orada ödeştirilecekler, mesela çektirdiği acının aynısını ona çektirilerek.

 2. Muhammet dedi ki:

  İmza toplamıştık geçen 500.000 tane, ne oldu bilmiyorum.

 3. murat dedi ki:

  bende alıcaktım pet shoptan bakmak için ama balıkta olsa kaplumbağada olsa sorumluluk ve ciddi derecede bakıma ihtiyaçları var.kimseye tavsiye etmiyorum.kapınızın önüne su filan koyun daha iyi.ticarete girince işler eziyet ediyorlar hayvanlara.şimdi bi menekşe alıcam beyaz ona bakıcam :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir