Çinlilere “Yemeğimden kurbağa çıktı” diye şaka yapan adam

Elemanın teki Çinliler hakkındaki düşüncelerimi sorgulamama neden olan bir şaka hazırlamış. Börgır King gibi, KFC gibi uluslararası fest fuud zincirlerinin Çinistan şubelerine gidip “Bakın hamburger kutumdan ne çıktı” diyerek çalışanların akıllarını alıyor. İşin ilginç tarafı Çinlilerin kutudan çıkan kurbağa hayvanatına “Beleş yemek” gözüyle bakmak yerine tırsarak yaklaşıyor olmaları. Neticede şakacı eleman kurbağayı süpermarketten alıyor, hatta elinde böyle bodozlama kasaya gittiği için kasiyer kızlar “Önce tarttır, önce tarttır” diye uyarıyorlar. Şimdi bu Çinliler kurbağayı yiyorlar mı yemiyorlar mı? Yiyorlarsa neden görünce tırsıyorlar? Biri bana elinde börgır kutusuyla gelip “Bak kutumdan lahmacun çıktı” dese ben tırsmam mesela, ne tırsacam lahmacundan.

Bak böyle deyince aklıma ufak bir hikaye geldi, hazır Wolfenstein New Order’ın kurulumunun tamamlanmasını bekliyorken anlatayım da zaman geçsin.

Adamın biri akşam evine dönerken fırına uğrayıp bir adet ekmek almış. Eve geçmiş, sofraya oturmuş, ekmeği tam böyle ortadan bölünce bir de ne görsün? İçinden çorap çıkmış. Sinirlenmiş tabi, yemeği memeği bırakıp bir hışımla fırlayıp fırına gitmiş. İçeri girmiş, fırıncı amcaya “Efendi efendi bu nedir, bu ne rezillik bu ne kepazeliktir?” diye çıkışmış. Fırıncı şaşkın “Hayırdır beyefendi ne oldu?” diye sorunca “Ne olacak, ekmeğimden çorap teki çıktı” demiş. Bunu duyan fırıncı durur mu, yapıştırmış cevabı “Aşk olsun beyefendi, küçücük ekmeğin içinden takım elbise çıkacak hali yok ya…” deyu. Ya azizim ya, zor bu işler…

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 Yorum

 1. Hakan Bulut dedi ki:

  senin kide soru yolda giderken sana doğru bakan bir inek olsa her anda sana kafa çakabilecek bir pozisyonda olsa napardın ? ben tırsardım, ama çok iyi yiyorum etini.. aha hatta 1x antrikot, 1x kaşarlı köfte, 3 kaburga yedim eve gelirken..

 2. Vumarın Oğlu Timar dedi ki:

  Kardeşim şu yazıda tek dikkatimi çeken söz wolfenstein oldu .)

  • Caner Öncel dedi ki:

   Evet kurdum oynuyorum ama sinematikler, senaryo falan her ne kadar hoşuma gitmiş olsa da yapay zeka tam bir hayal kırıklığı. Dur hatta bir ara bununla ilgili bir yazı yazayım :)

 3. HGT dedi ki:

  Abi yukarıda anlattığın hikaye bir yerden okuma duyma falan mı hayali ürün mü? Okurken kaptırdım gittim sonunu merak ettim :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir