Cırcır böceğinden yapılmış enerji çikolatası yer miydiniz?

Evet yanlış duymadınız, adamlar tutmuşlar çok sağlam protein deposu olduğu gerekçesiyle cırcır böceklerini öğütüp, un haline getirip enerji barlarına dönüştürmüşler. İsmine de Exo Protein Bar demişler. Başlıkta çikolata yazdım ancak esasen bu “nimetin” tanımı “bar“.

Olay aslında bir Kickstarter projesi olarak başlamış, girişimci arkadaşlar bu sayede güzel bir destek toplamış olacaklar ki sonuç olarak işi ciddiyete dökmeyi başarmışlar. Buradan şunu anlıyoruz, “Enerji alayım, bünyeme protein girsin de isterse cırcır böceğinden olsun” diyen insanların sayısı bir hayli fazla. Aklıma Snowpiercer filmi geldi. Orada açlıktan sefaletten kırılan insanlara aynı bu barın hamamböcekli versiyonunu yediriyorlardı da o insanlar bile öğrenince isyan ediyorlardı.

Merak ediyorum, siz olsanız böyle güzelcene paketlenmiş bir cırcır böceği enerji barına “Ver de yiyem” der miydiniz?

exo-cricket-flour-2

exo-cricket-flour-3

exo-infographic

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. Enes dedi ki:

    adamlar reklamı güzel yapıyorlar valla canım çekti

  2. ce7in dedi ki:

    Vücut geliştirmeyle ilgilenen biri olarak tadı çikolataya yakınsa ya da katlanılabilir düzeydeyse deneyebilirim :) Böcekler büyük hayvanlardan daha kaliteli protein kaynakları. Sadece damak tadımıza uygun değil. Tabi bir de kafamızda çizdiğimiz sınırlar var. Misal balık yumurtası deyince midesi kalkan arkadaşım tavuk yumurtasını kümesiyle yer :) Halbuki ikisi de aynı kapıya çıkıyor. Velhasıl kelam insanlar garip canlılar. Aynı şeylere farklı tepkiler verebiliyoruz ve bu olması gerekenmiş gibi geliyor.

  3. sebile dedi ki:

    allahım o zaman colada böcek kanı oldugu söylentileri bu durumda doğru olabiliiiiiirrr…. ama onun gibi tadı fena değilse neden yenmesin ki :) sonuçta iç alma meselesi….

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir