Clixpy ile site ziyaretçilerinizin her hareketini takip edin


Web sitelerimiz artık resmen BBG evi gibi (BBG evi olgusundan neffret ediyorum), Clixpy isimli istatistik sitesi eş zamanlı trafik kaydı olayını biraz abartmış, siteye kayıt olup size vereceği bir kaç satırlık izleme kodunu sitenize yerleştirdikten sonra ziyaretçilerinizin sitede geçirdikleri süre zarfında neler yaptıklarını Youtube’da video izler gibi izleyebiliyorsunuz.

Fikri internette tesadüf eseri duyduğumda gerçekten heyecanlandım, aslında bu tür düşüncelerin teoride hoş durduğunu fakat pratikte çuvallayacağını düşünerek test etmek istedim ve izleme kodunu Egonomik’e yerleştirdim. Bir kaç dakika sonra istatistikler şekillenmeye başladı ve evet, gerçektende adamlar kusursuz çalışan bir sistem tasarlamışlar. Biraz tuhaf gelebilir ama ziyaretçilerin sitedeki mouse hareketlerinden tıkladıkları bağlantılara kadar her şeyi izleyebiliyor olmak şahsen pek hoşuma gitmedi, mesela bir ziyaretçinin iletişim formuna yazdıklarını henüz o yazarken okuma fırsatı buldum :) (yazdıkların zaten bana gelecekti ama yine de hakkını helal et arkadaşım)

Tam da oto kontrolümü içimdeki kişilerin özeline izinsiz dalış yapmaktan fevkalade hoşlanan canavarın salyalarına kaptırmak üzereydim ki yerinde bir müdahale ile kendime geldim; meğer site ücretsiz olarak sadece 10 ziyaretçinin kaydını tutuyormuş, daha fazlası için pamuk eller cebe deniyor yani.

Ücretler aslında ilk bakışta pek göz korkutmuyor, mesela 100 kayıt için 5 dolar isteniyor fakat atıyorum günlük ortalama 10.000 tekil ziyaretçisi olan bir sitenin her ay bu iş için kaç çuval para akıtması gerektiğini göz önünde bulundurunca iş mantıklı olmaktan uzaklaşıyor.

Neyse sonuç itibariyle Clixpy bana hoş bir web deneyimi yaşattı ve sağlıksız zihnimi tam gerektiği yerde frenledi, tavsiye ederim: www.clixpy.com

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

3 Yorum

  1. Mehmet Demiray dedi ki:

    Gerçekten çok güzel bişey yalnız 10 tane sınır koyması hoş olmamış :) Ama bu güzel sitede bu parayı hakediyor diye düşünüyorum.

  2. gevv dedi ki:

    Caner site kapanmış :) alternatif varmıdır

  3. Caner Öncel dedi ki:

    Ana harbiden kapanmış. Valla alternatif bilmiyorum Burhan, bakalım bir :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.