“Çocukların bitmesi bekleniyor”


FTP erişimleri için genellikle CuteFTP’den şaşmam. Son zamanlarda bazı sebeplerden ötürü alternatif FTP programlarını deniyorum ve gözlemlediğim kadarıyla SmartFTP aralarından sıyrılan en güzel program, hatta tek eksiğinin dahili dosya editörünün olmayışı diyebilirim.

Az önce programın Türkçe versiyonuyla dosya upload ederken, durum kısmında “Çocukların bitmesi bekleniyor” şeklinde bir ifade gördüm, gül gül öldüm yeminle. Vatandaşlar “child transfer” olayını direkt “çocuklar” olarak çevirmişler ve ortaya böyle bir manzara çıkmış. Şimdi sırf programı Türkçe’ye çeviren adamlar dosya transfer protokolü mevzularına vakıf değil diye hayatımın geri kalan kısmında zaman zaman çocukların “bitebilen” şeyler olduğunu düşünecek ve hemen akabinde “hıı yok yok, eksik çeviri olayıydı o” diyeceğim.

Bu güzide çeviriyi gerçekleştirerek beni bu hallere koyan arkadaşlara “Vega yıldızı ayırdı bizi / Perişan eyledi yar hepimizi” mısralarını armağan etmek istiyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

10 Yorum

 1. Umut dedi ki:

  Bellek read olamadı. :D

 2. Cihan dedi ki:

  Bilmiyorum denedin mi ama FlashFXP’i tavsiye ederim canom.
  Onda böyle çoçuklarla uğraşmıyorsun ;)

 3. Dr. Who dedi ki:

  FileZilla denediniz mi?

 4. Caner Öncel dedi ki:

  Evet hepsini denedim beyler, hala da denemeye devam ediyorum. Aslında bana daha çok editör lazım FTP üzerinden real-time düzenleme yapabileyim diye ve sanırım aradığımı buldum: PsPAD:

  http://www.pspad.com/en/download.php

  Gözlemlediğim kadarıyla oldukça kullanışlı bir program.

 5. Dr. Who dedi ki:

  Tabii tam olarak ne amaçla kullanacağını bilmiyorum ama, editör ve ftp deyince aklıma NotePad ++ ve ftp eklentisi birlikteliği geliyor.

 6. Mehmet dedi ki:

  Coffee Cup’ı denedin mi?
  http://www.coffeecup.com/direct-ftp/

 7. Coşku Demirhan dedi ki:

  FileZilla ile istediğiniz metin editörünü seçebiliyorsunuz. ben notepad++ ile birlikte kullanıyorum eşzamanlı düzenlemelerde oldukça rahat

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir