Çoğunuzun zerre ilgisini çekmeyecek mükemmel bir reklam


We are all connected” yani hepimiz birbirimize göbekten bağlıyız. Hiç bitmeyecekmiş gibi dünya kaynaklarını hunharca tüketmeye devam ediyoruz. Dünya insanlığı olarak birbirimizi yemenin telaşına o kadar kapılmışız ki, önümüzdeki 100 yıl içerisinde kaplan neslinin %97’sinin tükenecek olması vicdanlarımızda en ufak bir sızıya neden olmuyor.

Hangi gücün, hangi siyasi akımın peşinden gidiyor olursanız olun, yeryüzündeki bütün petrol kaynaklarına, tüm zenginliklere sahip olsanız bile torunlarınıza içerisinde yaşanılabilecek bir dünya bırakmadıktan sonra ne önemi var?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. Yusuf dedi ki:

  Fazlasıyla anlamlı..

 2. Emin dedi ki:

  Süperdi. Etkilenmedim dememek sanırım safsata olur.

 3. Çağrı Mustafa Alkan dedi ki:

  Kızılderili Şef Seatle’ın bir zamanlar söylediği: ‘Beyaz adam annesi olan toprağa ve kardeşi olan gökyüzüne, alıp satılacak, işlenecek, yağmalanacak bir şey gözüyle bakar. Onun bu ihtirasıdır ki toprakları çölleştirecek ve her şeyi yiyip bitirecektir. Beyaz adamın kurduğu kentlerde, bir çiçeğin taç yapraklarının açarken çıkardığı tatlı sesler, bir kelebeğin kanat çırpışları duyulamaz. Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenilemeyen bir şey olduğunu anlayacak!’ 

 4. Hüseyin dedi ki:

  güzeldi

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir