Çok güzel bir filtreleme ve listeleme (filter & sorting) eklentisi: jQuery MixItUp

Kendi adıma konuşacak olursam özellikle son birkaç yıldır jQuery’siz bir web geliştirme ortamı düşünemiyorum diyebilirim. Hatta bu kütüphanenin yüklü olmadığı ortamlarda çalışmak zorunda kaldığımda, korkulu rüyalardaki o koşmak isteyip de koşamamak durumuna benzer hisler yaşıyorum, elim kolum bağlanmış gibi hissediyorum. Bence artık tarayıcıların jQuery’i dahili bir sistem haline getirmelerinin zamanı geldi, evet bunu yapan 3. parti eklentiler var ancak ben Javascript gibi tamamen dahili bir durumdan bahsediyorum. Bence çok güzel olur.

MixItUp‘a gelecek olursak, kendisi yazı başlığından da anlayabileceğiniz üzere CSS3 maharetlerinden de faydalanarak sayfada yer alan elemanları çeşitli görsel efektler eşliğinde filtrelemeye, kategorilere göre listelemeye yarayan fevkaladenin fevkinde bir jQuery eklentisi. Responsive desteği ile öne çıkan MixItUp’u, şimdiye kadar gözlemlediğim, aynı işi yapan benzerlerinden çok daha sevimli bulduğumu söyleyebilirim.

Eklenti hakkında detaylı bilgi almak ve örnek uygulamaları incelemek için http://mixitup.io/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.