Çok hızlı oldu be…

hirsizOysa ben neler geçiriyordum aklımdan. Kendi onca işimin arasında ücretsiz, açık kaynak kodlu ve çok fazla alternatifi bulunmayan bir kaç script yazıp Türk web programcılığına kendi çapımda, ufacık da olsa fayda sağlamak niyetindeydim. Bu konuda Turk-Php’den arkadaşlarımda scriptlerin ücretsiz olması konusunda fikir vermişti. İlk etapta yazmayı düşündüğüm scriptlerin arasında (aşağıda ekran görüntüslerini inceleyebileceğiniz) bir canlı destek (live-support) ve bir toplist scripti vardı, fakat şevkim hiç istemesem de bir anda kırıldı. Neden diyecek olursanız; şurda blogumu açalı 3 ay bile olmuyor, php kodlama anlamında 2 veya 3 tane ufacık script yazdım, elbette hiç bir beklentim yok bundan fakat tepesinde yazan // Programlama: Caner ÖNCEL  ifadesini değiştirip oraya kendi adını koyunca işin rengi değişiyor. Farkında olarak veya olmayarak benden çalmış oluyorsun. Bir değil iki değil, kodlarımı alıp bu şekilde isim kısmını değiştiren, dolayısıyla emeğime haksızlık eden bir sürü kişisel siteye rastladım (Evren gibi güzide dostlarımı tenzih ederim), bu işin bu kadar hızlı gelişeceğini inanın tahmin edemezdim…

egolive! canlı destek:
egolive-canli-destek

egoliste (google sayfaları) toplist:
google-sayfalari-toplist

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. Evren dedi ki:

  Whoo ?? Kiimm ?? Nerde ???

  Nerden gördün bu işi yapanları? Benimkileride çalanlar vardır illaki :S
  İhbar ettin mi abicim bu şerefsizliği yapanları ? Gece gece sinirim bozuldu vallahi. Ulen sanki ne olacak üstadının adını !

  Emeğe saygı denir hep, arkadaş bu emekten daha başka, bam başka bişey. Biz öğreniyoruz mantığımıza sığdırıp yoktan var ediyoruz, onu biz yaratıyoruz. Kopyala – Yapıştır – Paylaş, emeğe saygı bekle değil ki olay.

  İnşallah bu işi yapan haysiyetsizler durumu anlayabilecek kapasiteye ulaşırlar da olayın farkına varırlar..

 2. ali dedi ki:

  tebrikler güzel çalışma

 3. Zulkuf dedi ki:

  Hocam cok super bir is proje yapmisiniz cok beyendim ama baskalari bizim icin sebep olmus ben bu scripti cok istiyorum bana gonderme sansiniz varmi kendi sitemde kulanmak istiyorum.

 4. Caner Öncel dedi ki:

  Teşekkür ederim Zülküf fakat ne yazık ki bende bile yoklar.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.