Çok iyi bir besteci olabilecekken yanlışlıkla şarkıcı olan eleman: Mabel Matiz

Mabel Matiz’i bir çoğunuz duymuşsunuzdur, özellikle genç arkadaşlarımız iyi biliyorlardır diye tahmin ediyorum. Ben bu isimden kısa bir süre önce haberdar oldum. Bilgisayar başında çalışırken Youtube’un yeni sayılabilecek olan mix özelliği ile üç aşağı beş yukarı aynı frekanstaki şarkıları dinlemeyi seviyorum. Araya can sıkıcı reklamlar, gevşek diceyler girmediği için radyoda müzik dinlemekten / dinlemeye çalışmaktan daha keyifli oluyor. Bu elemanla da Youtube’daki bu mix zımbırtısı vesilesiyle tanıştım.

İnsanların kusurlarını, eksikliklerini veya olumsuz yönlerini önplana çıkarmaktan hoşlanmam ayrıca bu yazı ile herhangi bir şekilde kalp kırmak şu dünyada yapmak isteyeceğim en son şey. Ne var ki bu elemanın detoneliğinden sanki bir tek ben rahatsızlık duyuyormuşum gibi geliyor. Tamam, detone olmasına rağmen şarkı söyleyen bir çok ünlümüz var, hatta Soner Arıca bu konuda başı çekiyor ama en azından onun genzinde antrikod yok.

Mabel Matiz şarkı söylemesin demiyorum, hobi olarak gene söylesin ama böyle güzel besteleri gitsin adam gibi seslendirebilecek birilerine versin. Ferrari’yi düşünsün mesela, süper otomobiller üretiyor ama F1 yarışlarında kokpite ürün geliştirme müdürünü oturtmuyor. Harbiden kötü bir niyetim yok, sadece yukarıdaki gibi güzel bir parçanın hem detone hem de burundan şarkı söyleyen biri tarafından seslendirilmemesi, başka bir deyişle ziyan edilmemesi gerektiğini söylüyorum. Yanlış mı düşünüyorum?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

7 Yorum

 1. abdullah dedi ki:

  bu adama hiç ısınamadım sesini duyduğumda gıcık oluyorum.

 2. Necati Sağlam dedi ki:

  Gençler seviyor. Farklı bir ses tonu var. Burnunda et olduğu için olabilir ama farklı bi tarzı var. Hem onun gibi birçoğu saçmasapan şekilde sese sahip olmasına rağmen şarkıcı sıfatını alabiliyor. Ben de buna ayar oluyorum.

 3. emre dedi ki:

  Eşlik edilesi bi sesi var beraber detone oluyoruz falan şarkılar desen ayrı mükemmel takılıyoruz be abi şimdilik serdar ortaç sorunu çözelim mabel bize kalsın

 4. Hakan dedi ki:

  Bence Güzel Farklı Bir Tonda şarkısını söylüyor. Ben sevdim Bu genci :D

 5. srp dedi ki:

  aynen bir arkadaş durumuna “biz de ergen olduk ama mabel matiz gibi çıkıpta şarkı söylemedik” diye bir şey yazmıştı durumunda. zaten ısınamamış biri olarak ben sevdim bu fikri ve sahiplenirmişcesine her duyduğumda ergen sesli diyorum ben (: tabi zevk meselesi adamın bir anda zirvelerde olması da göz ardı edinilemez.

 6. yılmaz tek dedi ki:

  canercim büyük hata yapmissin yahu. hemen buraya da düşmüşler “abi adamın farklı bir sesi” varcılar. yandın sen :)

 7. Bora Boranca dedi ki:

  Bence şimdi yorumunu gözden geçir caner
  geleceğin en iyilerinden olacağı belli şuanki söz ve müzikleriyle

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir