Çok iyi bir besteci olabilecekken yanlışlıkla şarkıcı olan eleman: Mabel Matiz

Mabel Matiz’i bir çoğunuz duymuşsunuzdur, özellikle genç arkadaşlarımız iyi biliyorlardır diye tahmin ediyorum. Ben bu isimden kısa bir süre önce haberdar oldum. Bilgisayar başında çalışırken Youtube’un yeni sayılabilecek olan mix özelliği ile üç aşağı beş yukarı aynı frekanstaki şarkıları dinlemeyi seviyorum. Araya can sıkıcı reklamlar, gevşek diceyler girmediği için radyoda müzik dinlemekten / dinlemeye çalışmaktan daha keyifli oluyor. Bu elemanla da Youtube’daki bu mix zımbırtısı vesilesiyle tanıştım.

İnsanların kusurlarını, eksikliklerini veya olumsuz yönlerini önplana çıkarmaktan hoşlanmam ayrıca bu yazı ile herhangi bir şekilde kalp kırmak şu dünyada yapmak isteyeceğim en son şey. Ne var ki bu elemanın detoneliğinden sanki bir tek ben rahatsızlık duyuyormuşum gibi geliyor. Tamam, detone olmasına rağmen şarkı söyleyen bir çok ünlümüz var, hatta Soner Arıca bu konuda başı çekiyor ama en azından onun genzinde antrikod yok.

Mabel Matiz şarkı söylemesin demiyorum, hobi olarak gene söylesin ama böyle güzel besteleri gitsin adam gibi seslendirebilecek birilerine versin. Ferrari’yi düşünsün mesela, süper otomobiller üretiyor ama F1 yarışlarında kokpite ürün geliştirme müdürünü oturtmuyor. Harbiden kötü bir niyetim yok, sadece yukarıdaki gibi güzel bir parçanın hem detone hem de burundan şarkı söyleyen biri tarafından seslendirilmemesi, başka bir deyişle ziyan edilmemesi gerektiğini söylüyorum. Yanlış mı düşünüyorum?

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Facebook Yorumları

7 Yorum

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir