Construct 2 ile kendi oyunlarınızı yapın


Construct 2 daha önce bir benzerine daha rastlamadığım, nadir bulunan özelliklere sahip son derece sevimli bir oyun tasarlama programı. Gönül isterdi ki bu programı size laps diye tanıtmadan önce onu kullanarak şöyle bir kaç güzel oyun hazırlayıp takdirleri toplayayım, egoma tavan yaptırayım ama zamansızlığın gözü kör olsun, kısmet böyleymiş.

Kişisel kullanım için ücretsiz olan Construct 2 ile hayal gücünüzü birleştirerek flash oyunlara taş çıkarcak nitelikte ve daha az sistem kaynağı tüketen oyunlar tasarlayabilirsiniz. Bunun için herhangi bir şekilde kod yazmanıza da gerek yok, program can sıkıcı tüm detayları sizin yerinize hallediyor. En güzel özelliklerinden birisi de tamamladığınız oyunları web sayfası, mobil uygulama ve Chrome Mağaza uygulaması gibi bir çok farklı biçimde export etmenize imkan sağlıyor olması.

Programın kullanımı son derece basit, etkileyici işler çıkarabilecek düzeye erişmek için sadece biraz pratik yapmanız yeterli. Başlamak için kurulumla beraber yüklenen örnek çalışmaları inceleyebilir, sitesinden yine ücretsiz olarak indirilebilen çeşitli ses ve grafik dosyalarından faydalanabilirsiniz.

Construct 2 kullanılarak hazırlanmış bazı oyun demolarına aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:
http://www.scirra.com/construct2/demos/

Program hakkında daha detaylı bilgi almak ve oyun tasarım dünyasına merhaba demek için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz:
http://www.scirra.com/construct2/

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

 1. Muhammet dedi ki:

  html5 gücü :D
  yalnız son zamanlarda amma reklam yaptın ha :D

 2. Caner Öncel dedi ki:

  İyi diyorsun da bu reklam değil ki Muhammet :)

 3. kralizasyon dedi ki:

  Oha! Süper ya!

 4. Gökhan dedi ki:

  Yapamadım temelli siliyorum :(

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.