Daha önce Azerice rap dinlemiş miydiniz? (Payam Türk – Nifretim artir sene)

Memleketin ikinci nesil old sukul repçilerinden biri olarak, fakların, madafaka ve biçlerin havalarda uçuştuğu Amerikan mamülü rep müziklerden zaman zaman sıkıldığım için çeşitli uluslararası repçileri araştırıyor, yeni lezzetler arıyorum. Fransızca, Rusça, İtalyanca ve Arapça derken en son yolum Azerice rep ile kesişti. Evet Azerice rep diye bir şey varmış. Yutup’un tozlu yolları beni Payam Türk isimli bu güzel kardeşimiz ve “Nifretim artir sene” isimli eseri ile tanıştırdı.

Eğri oturup doğru konuşalım, biz Türkiye Türkçesi konuşanlara Azeri Türkçesi bir şekilde komik geliyor. Neden bilmiyorum, keşke olmasaydı ama malesef böyle bir şey, varlığını inkar edemeyeceğimiz biçimde mevcut. Bu parçayı da ilk kez dinlerken de benzer bir hissiyata kapıldım, gülecek gibi oldum ve fakat bir iki sefer başa sardıktan sonra baya hoşuma gittiğini fark ettim. “Lan” dedim, “Meni deli edip nifret uzan benden galma burda…” dedim, tam hayali eski sevgilime atar yapmaya başlamışken bu parçanın gizli bir cevher olduğunu anlayıp hemen size yetiştireyim dedim.

Güzel güzel dinleyin ay balam.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

7 Yorum

 1. Tarık dedi ki:

  Naletler gelsin o güzel gözlerine

  kısmı favorim :)

 2. Okursan dedi ki:

  güzelmiş

 3. Usluer dedi ki:

  Sanırım daha önce de sana farklı bir parça önermiştim abi. Konudaki parçayı dinledikten sonra aşağıdaki parçayı da dinlemenizi öneririm. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=exFyR6WEros

 4. Mustafa dedi ki:

  Bayılıyorum bunların sözlerine :)

 5. Asker dedi ki:

  Salam. Azerice rap deyil, Azrap. Azerice diye bir şey yok zaten. Azerbaycan turkcesi. Siz Turkiye turkcesi, biz Azerbaycan turkcesi nde danişiriq…

 6. Good-men dedi ki:

  Azeri candır saol Caner abi

 7. Türk Arslan dedi ki:

  Səlam sizə bunu diyimki azerice diye bir dil və azeri diye bir insan yok bu dünyada. Azərbaycan və güney Azərbaycan ‘lıların hepsi Türk və Türkcə konuşur. Bu rapçi abimiz ‘də (Pəyam Türk) Təbrizli bir rapçidir.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir