Daha önce görmediğiniz renkli, yüksek çözünürlüklü 2. Dünya Savaşı fotoğrafları


2. Dünya Savaşı sırasında ABD başkanı Franklin D. Roosevelt’in emriyle savaş sürecini ve arkaplanda verilen mücadalenin kayıtlarını tutmak üzere Office of War Information (Savaş Bilgileri Ofisi) isimli bir birim kurulmuş, işte bu fotoğraflar sözü geçen bu ofisin maharetiymiş.

Fotoğrafların renkli ve yüksek çözünürlüklü olmalarının günümüz teknolojisiyle dijital işlemden geçmiş olmalarıyla mı yoksa şerefsiz ABD’nin o dönem bile böyle bir teknolojiye sahip olmasıyla mı alakalı olduğunu bilmiyorum ancak sanki daha dün çekilmiş gibi görünüyor olmaları benim gibi tarihe ilgi duyan biri için oldukça etkileyici.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

8 Yorum

 1. Karabulut dedi ki:

  Fotoğraflar sanki Nikon D90 ile falan çekilmiş gibi, bu ne beceridir böyle. Tarihi severim bende, gerçekten heyecanlandırıcı fotoğraflar.

 2. yusuf dedi ki:

  caner bey ben hakkımda sayfasında yorum yapılmasını nasıl devre dışı bırakırım

 3. ahmetatar dedi ki:

  Fotoğrafların kalitesinden geçtim de ne kadar yetenekli hatunlar varmış ya Türkiye’de niye yokki böyle sıhhi tesisatçı kadınlar falan Çok fena tahrik oldum şimdi.. Benny Benassi den geliyor Satisfaction.. Dıı.. dıı dı dıı.. Dı dıdı dıdı dı dııı..:))

 4. umtcvk dedi ki:

  yeni yapmadıkları ne belli belkide yeni yaptılar eski die millete gagalıyolar :D bunlardan beklenir kımbılır ne planları vardır da yapmışlardır :D

 5. umtcvk dedi ki:

  Caner BEY :D bknz: psikopatik davranşlar sergiliyen kimse :D

 6. Mahmut Yaşar dedi ki:

  Caner sanırım Amerika’nın savaş sırasında halkı teşvik etmek için bastığı afiş resimlerini bulmuşsun :) Dikkat edilirse resimlerde bayanlar çok kullanılmış ve bu savaş sırasında halkı teşvik için yapılmış bilinçli bir olay.

 7. Caner Öncel dedi ki:

  Bir şekilde propaganda için çekildikleri belli zaten Mahmut, baksana herkes iki dirhem bir çekirdek böyle savaş mı olur anasını satim :)

 8. Mahmut Yaşar dedi ki:

  Haha gerçekten öyle :D Bugün birbirlerini yiyorlar ama önceden nekadar da tek yürekmişler meğer :D

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.