Darbeye hayır!

Tüm milletimize ve memleketimize geçmiş olsun.

Olaylar hala tam anlamıyla yatışmış değil, ülkenin çeşitli yerlerinde operasyonlar devam ediyorken rehavete kapılmamak, sinirlenmemek, fevri davranmamak gerek.

Siyasi görüşlerinizin sağlıklı düşünmenize engel olmasına izin vermeyin. Desteklediğiniz bütün siyasi partilerin TBMM’de ortak bir açıklama yaptıklarını, birlik ve beraberlik mesajları verdiklerini hatırlayın.

Ülkemiz darbe adı altında tarihinin en büyük saldırısı ile karşı karşıya kaldı. Daha önce bu büyüklükte bir gözü dönmüşlükle karşılaşmadık ve sonuçlarının neler olacağını sıcağı sıcağına tam anlamıyla kavrayamıyoruz. “Milletçe birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde” klişesi, daha önce hiç bu kadar büyük bir anlam kazanmamıştı.

At izinin it izine karıştığı bu dönemde kimseyi yargılamak için acele etmeyin. Yalan, uydurma haberleri, kaynağı doğrulanmamış bilgileri paylaşmayın, bilgi kirliliğinin kötü niyetli kimselerin ekmeğine yağ süreceğini, yaşadığımız bu zor süreci daha da zor bir hale getirebileceğini lütfen unutmayın.

Asker bizim, polis bizim, halk bizim. Daha fazla can kaybının yaşanmaması, hainlerin dışında; namuslu, haysiyetli, görevini memleket aşkı ile yerine getiren kolluk kuvvetlerimizin zarar görmemesi, krizin mümkün olan en kısa sürede atlatılması en büyük temennimizdir.

Tüm şehitlerimize, kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabırlar dileriz.

Hani kafirler seni tutuklamak veya öldürmek, ya da (Mekke’den) çıkarmak için tuzak kuruyorlardı. Onlar tuzak kuruyorlar. Allah da tuzak kuruyordu. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır.

– Enfâl Sûresi – 30. Ayet

Bunlara, “Yeryüzünde fesat çıkarmayın” denildiğinde, “Biz ancak ıslah edicileriz!” derler.

İyi bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir. Fakat farkında değillerdir.

Onlara, “İnsanların inandıkları gibi siz de inanın” denildiğinde ise, “Biz de akılsızlar gibi iman mı edelim?” derler. İyi bilin ki, asıl akılsızlar kendileridir, fakat bilmezler.

– Bakara Sûresi 11, 12, 13. Ayetler

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

4 Yorum

  1. Good-men dedi ki:

    Caner abi yazını alıntı göstererek yayınladım ve darbeyi kınıyorum bütün blogerları yazı yayınlamaya davet ediyorum…Şehitler ölmez vatan bölünmez

  2. Oğuzhan dedi ki:

    Çok zoruma gidiyor Caner abi bu şerefsizlerin yaptıgı o uniforma hak etmıyor bunları .

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.