Davetsiz gelen misafir


Bugün işten eve geldiğimde beni bu yaramaz karşıladı. Allah’ım nasıl şaşırdım anlatamam, düşünsenize eve geliyorsunuz ve içerde beyaz, paçalı bir güvercin var. Garip bir biçimde mutlu oldum.

Şöyle adam gibi bir fotoğrafını çekmeye çalıştıysam da poz vermeye pek niyetli değildi kerata, evin içinde resmen kovalamaca oynadık. Sonunda yakaladım ama fotoğrafını çekmeye çalışırken daha fazla ürkütmek istemediğim için hemen gönderdim.

O an da çok enteresan oldu aslında, ellerimi iki yana açıp sıçrama tahtası gibi pencereden dışarı uzattım, ben fırsatını bulur bulmaz hemencecik kaçar sandım ama kaçmadı. Ellerimin üzerinde ayağa kalktı, bana dönüp şöylecenek bir baktı (artık teşekkür mü etmek istediyse) sonra da uçup gitti. Çok güzel bir “o an” dı valla.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

16 Yorum

 1. Tunç dedi ki:

  Başına… Pardon evine talih kuşu konmuş abi :)

 2. kadir dedi ki:

  Evin içine biryere ettiyse tapudaki sahibine söyle sayısal oynasın Caner :D Karnını doyuraydın garibin çekirdek çıtlasaydınız beraber zevkli oluyo :)

 3. Caner Öncel dedi ki:

  Tapudaki sahibine niye söylüyorum ya, kirasını ben verdiğime göre ev de benim :D

 4. kadir dedi ki:

  Aslında doğru dedin onu kafaya edince anaya-babaya sayısal oynatmıyoruz. Gidip kendimiz oynuyoruz hal böyleyken kiracının sayısal oynaması münasiptir. :D

 5. forzamad dedi ki:

  Bende camdan bakarken böyle bi güvercin görmüştüm … paçalı ve bu renkteydi.. tıpkısının aynısı.. tek fark benim gördügüm daha etli biseydi :)
  Komsunun köpegide mahallede dışardaydı (köpegi bende gezdiriyom ara sıra benimmiş gibi).
  baglıydı zincirle nolduysa zincirden kurtulmuş ben tam bagırdım komsuya camdan cama köpek kurtulmuş bağlayın diye komsuda cama çıktı tamam dedi aşağıya inerken bi baktım güvercini görmüş ona doğru gidiyor bende camdan köpege seslendim dikkatini dağıtmak için ama malesef güvercini kaptı ve hayvancık çırpındı çırpındı sonrada abi kuşu ağzından zar zor almış ama hayvan ölmüş malesef :/
  Buda zavallı güvercini kapan köpeğimiz :(
  http://forzamad.com/img/pic/pit-1.jpg
  http://forzamad.com/img/pic/pit-2.jpg

 6. Caner Öncel dedi ki:

  Bak işte Ahmet Pitbull’lardan boşuna nefret etmiyorum. Abi vahşi, saldırgan hayvanlar bunlar, kuşa köpeğe ite herşeye saldırıyorlar.

 7. forzamad dedi ki:

  evet vahşi hayvan ‘ama’ oda hayvan oda canlı …mesela komsum onu istanbul dışında yetiitirmişti istanbula gelince hayvan bunalıma girdi psikolojisi bozuldu .. oda doğasının gerektirdiğini yapıyor içgüdüsel…

 8. Beraat dedi ki:

  Abi,senin sitedeki resimler telefondan iniyor haberin varmı ?

 9. Caner Öncel dedi ki:

  Nasıl yani Beraat, telefondan iniyor derken? Anlayamadım?

 10. Beraat dedi ki:

  Valla abi,telefondan senin aynı bu konuya girdim işte yanlışlıkla resime tıkladım indirmeye başladı iptalmı ne ettiysem sonrasında % 52’de falan indirme başarısız dedi.

 11. gevv dedi ki:

  iyi para ederdi Caner kardeşim :)

  o kuş büyük ihtimal taklacı evcilliğinden belli sahibi kaçtı sanıp kahrolmuştur

  fena bir hastalıktır bu taklacı güvercin işlerinde cinayet bile oluyor :D

 12. Caner Öncel dedi ki:

  Evet Burhan öyle olabileceğini tahmin ettim de, ne yapayım tutup havyanı satmaya çalışacak değildim ya :)

 13. Salih Ulu dedi ki:

  Ben Kocaeli Çayırova’dayım. Aynısı 4-5 gece önce benim başıma geldi. Baktım paçalı beyaz bir güvercin cam kenarında pineklemiş. Önce korkutmayayım dedim. Bu arada internetten bir araştırma yaptım, 50 tl den başlıyor fiyatları1000 Tl ye kadar gidiyor.. İlgilenmek lazım dedim bu  hayvancağızla.. Hayal bile kurdum, şimdi bu güvercinle ilgilenirsem sülalesini de getirirebilir diye.. (Gelsin paralar..) Mutfakta yiyebileceğini düşündüğüm herşeyi kaptım, ekmek kırıntısı, dut kurusu, çerezler vs. yavaş yavaş sokuldum, korkutmakta istemedim. Korktuğu falan yok… Yavaşça elime aldım. Biraz sevdim, evin içinde gezdirdim. Tanıttım evi, sülalesiyle gelirse yabancılık çekmesin diye.. Sonra cam kenarına yine koydum. Sabah bana hatıra sadece 5-6 kurumaya başlamış kuş pisliği kalmıştı.. Ertesi akşam yine baktım ama gelmedi bir daha… :(
  Şahsen özledim kendisini.. Sizin fotoğrafa baktım da, sanki aynı güvercin.. 

 14. Halis dedi ki:

  caner bilimum piyango zımbırtılarını almalısın bence :)

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir