Dear Computer – Google Image Ripper


Tarihteki tüm icatların ve teknolojik gelişmelerin hepsinin altında aslında tek bir şey yatar: tembellik. Tembellik insanoğluna büyük faydalar sağlamış ve sağlamaya devam eden, zararlı gibi görünen fakat bir o kadar faydalı bir haleti ruhiyedir.

Günümüzde insanlar herhangi bir konuyla ilgili herhangi bir resme ulaşmak için çoğunlukla dünyanın dev resim arşivi olan Google Images’a başvururlar. Google Images’ın varoluşunda da tembelliğin büyük rolü vardır, hani kıçı kırık bir resim için yüzlerce web sitesini dolaşmak zorunda kalmazsınız, her şey iki tıkla önünüze gelir. Ne var ki bu hizmet bile zamanla yetersiz gelmeye başlamıştır çünkü zirilyarlarca web sitesini ve görsel dökümanı arşivleyen Google, çıkan resim sonuçlarında orijinal resimlere ulaşmak için “küçük resme tıklamak” zorunluluğuna sahiptir.

İşte tembellik olayında nirvana yapmış olan Hollandalı web tasarımcılar da bu noktadan hareketle ve “ne yapsakta sonuçlara tıklamaya gerek kalmadan resimler direkt önümüze gelse” gibi bir düşünceyle, Google Image Ripper isimli fevkaladenin fevkinde bir hizmete hayat vermişler.

Servisin kullanımı oldukça basit; Google’da aramak istediğiniz resmin adını, boyutunu ve formatını seçip “Rip Google!” butonuna tıklıyorsunuz ve çıkan sonuçlardaki resimler orijinal boyutlarıyla tek tek önünüze geliyor. E daha ne olsun…

Dear Computer (Sevgili bilgisayar) isimli site üzerinden sağlanan hizmete şu adresten ulaşabilirsiniz: http://dearcomputer.nl/gir/

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 Yorum

  1. zac_i_e dedi ki:

    cennetlik bu dayılar :D

  2. Emin dedi ki:

    Ah bee (: yetişemedik. Başka bahara.

Uyarı: Yorumlarda link kullanmayınız. Link içeren yorumlar otomatik olarak spam kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.